Ciąża to czas błogosławiony. Mimo, iż jest to piękny czas, to warto zaznaczyć, że rządzi się swoimi prawami. Kobiety, które były w ciąży doskonale o tym wiedzą, ale te które dopiero będą w ciąży lub są na samym jej początku dopiero stawią czoła różnym nieprzyjemnym dolegliwościom. Poznaj te najpowszechniejsze i nie do końca przyjemne dolegliwości ciążowe, z którymi zmagają się kobiety!
Zobacz też: http://www.gautama.pl/w-oczekiwaniu-na-dziecko/
Zwiększona potliwość
Wiele kobiet w ciąży zauważa u siebie częstsze i bardziej intensywne pocenie się. Niektóre z kolei dostrzegają tzw. zimne poty i dreszcze. Ta kwestia jest bardzo nieregularna i trudno wskazać konkretną przyczynę czy dana ciąża będzie cechować się zwiększoną potliwością czy raczej dreszczami z zimna, natomiast zdecydowanie takie objawy są charakterystyczne w okresie ciąży. Wynika to z pracy podwzgórza, znajdującego się w naszej czaszce, które w okresie ciąży ma nie lada wyzwanie sprostać zmianom hormonalnym, czego efektem są właśnie ta potliwość i zimne dreszcze.
Wymioty, mdłości
Te dolegliwości są chyba jednymi z najbardziej powszechnych i wszystkim dobrze znanym. Można do nich dołożyć odbijanie się, które również występuje u wielu kobiet. Tak jak w przypadku potliwości i zimnych dreszczy należy zareagować odmiennym działaniem, tak tutaj sprawdzą się konkretne produkty. Jeśli mamy problem z wymiotami i mdłościami czy innymi problemami związanymi z trawieniem, to warto starać się pić odpowiednia ilość wody, a jeśli tej pijemy już w optymalnej ilości, to należy ją nieco zwiększyć. Woda dotlenia organizm, usprawnia jego funkcjonowanie i pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit. Innym sposobem jest imbir, który niweluje mdłości.
Zaparcia
Te są związane z powyższymi objawami, a mianowicie łączy ich przyczyna pojawienia się takiej dolegliwości. Jest nią zaburzenie naturalnej pracy układu trawiennego czy pokarmowego. Wpływ na to ma hormon progesteron, a same zaparcia mogą generować wymioty, mdłości i odbijanie się. Z zaparciami związane są gazy o bardzo nieprzyjemnym zapachu, bóle brzucha, złe samopoczucie. To wszystko przekłada się na ogromny dyskomfort kobiety w ciąży.
Przeczytaj też: http://dzidziula.pl/jak-przebiega-rozwoj-mowy-u-dziecka/