Masz wątpliwość, czy jesteś ojcem dziecka? Nie musisz żyć w niepewności. W dzisiejszych czasach istnieją bardzo skuteczne metody na to, by ostatecznie potwierdzić lub zaprzeczyć ojcostwo. Nie każdy jednak wie, na co powinien w takiej sytuacji uważać. Podpowiadamy, jak sprawnie i skutecznie ustalić ojcostwo.

Dlaczego domowe testy DNA mogą być nieskuteczne?

Wiele osób, chcąc ustalić ojcostwo, samodzielnie kupuje testy DNA. Obecnie w Internecie można znaleźć wiele różnego rodzaju testów DNA, które można zamówić do domu i wykonać na własną rękę. Niektóre z nich dostępne są po całkiem niskiej cenie. Metoda ta nie zawsze gwarantuje jednak skuteczność. Nawet jeśli zamówimy test dobrej jakości, musimy pamiętać o tym, że aby uzyskać prawidłowy wynik, konieczne jest rygorystyczne przestrzeganie procedur. Wykonując test w domu istnieje duże ryzyko, że coś zostanie zaniedbane: na przykład próbki materiału genetycznego nie zostaną pobrane i zabezpieczone we właściwy sposób. Zła jakość odczynników również może rzutować na niedokładny wynik. Z tego powodu testy DNA zawsze powinny być wykonywane w specjalistycznym laboratorium.

Profesjonalna pomoc detektywa przy ustaleniu ojcostwa

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy profesjonalnego detektywa przy pomocy ustalania ojcostwa. Można zrobić to na przykład tutaj: detektyw.com.pl. Da to nam kompleksowy i pełny obraz sytuacji.

Detektyw z jednej strony skieruje nas na profesjonalne badania do specjalistycznego laboratorium, z drugiej przeprowadzi z nami kompleksowy wywiad i pozna naszą sytuację. Możemy mieć pewność, że przekazane w ten sposób próbki pozostaną odpowiednio zabezpieczone, a my będziemy anonimowy.

Detektyw dba od razu o to, by odpowiednio zabezpieczyć dowody, które później będą mogły zostać wykorzystane przed sądem na przykład w procesie zabezpieczenia ojcostwa. Istnieje również możliwość powołania detektywa na świadka. Chociaż skorzystanie z pomocy detektywa to droższa procedura, daje nam większą pewność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ