fotografie

Na jakiś czas papierowe fotografie odeszły nieco w zapomnienie – wszystko z powodu nowoczesnej fotografii cyfrowej, która pozwala na wykonywanie i oglądanie zdjęć nawet na telefonie. Zresztą, większość z nas właśnie tak teraz robi zdjęcia. Nie oznacza to jednak, że papierowe fotografie nie mają swojego uroku. Zobacz, jak można odkryć go na nowo.

Papierowa fotografia – pamiątka, która ma swoją wartość

Dla wielu z nas papierowe fotografie to wspomnienie dzieciństwa. Długie, zimowe wieczory, podczas których rodzice czy dziadkowie pokazywali nam swoje dawne wspomnienia, uwiecznione na małych, czasem czarno-białych obrazkach, mogą dziś budzić niezwykły sentyment. Czy nie chcielibyśmy jeszcze raz wrócić do tamtych czasów, poczuć się dziećmi i powspominać razem z nimi?

Obecnie jednak coraz częściej nasze zdjęcia ograniczają się do cyfrowego zapisu na telefonie komórkowym, który przekładamy jednym palcem dalej. Możemy szybko przez nie “przelecieć”, nie poświęcając uwagi, ani nie pozwalając napłynąć uczuciom. Czy nie byłoby miło dać się znowu oczarować klasycznym fotografiom?

Bez wątpienia dla każdego z nas zdjęcie na papierze, umieszczone starannie w albumie, to zupełnie inna pamiątka, niż “fotka” na ekranie. Ma swoją wartość, sentymentalną i emocjonalną, zwłaszcza, że obecnie często na papier trafiają tylko te najważniejsze zdjęcia. Ślub, chrzciny, komunia czy niezapomniana chwila z bliskimi – to właśnie te momenty są tak wartościowe, by oprawić je w ramkę i postawić na biurku czy zawiesić na ścianie. I właśnie one zasługują sobie też na miejsce na papierze.

Nowoczesna forma zdjęć, która każdego oczaruje

Klasyczne rozmiary zdjęć nie są obecnie jedynymi, z jakimi mamy do czynienia. Coraz częściej pojawiają się zdjęcia o innych, nieklasycznych wymiarach. Nierzadko to właśnie te nowoczesne fotografie potrafią nas oczarować i skłonić do wydruku zdjęć.

Jednym z przykładów mogą być fotografie mini, które mają całkowity wymiar 5,2 x 8,5 cm. Swoim kształtem i wykonaniem przypominają fotografie z Instaxa, dzięki czemu są chętnie wybierane przez nowoczesne osoby jako pamiątka, którą można nosić zawsze przy sobie.

Dostępne w ofercie strony https://fotobum.pl/kategoria/61-fotografie, są dodatkowo wyposażone w eleganckie pudełko do przechowywania, dzięki czemu te, których nie zamierzamy mieć przy sobie na stałe, będą bezpiecznie schowane.

Czar polaroida odkryty na nowo

Charakterystyczny kształt, rozmiar i wygląd zdjęć z polaroida urzeka wiele osób nawet obecnie. Nic więc dziwnego, że nowoczesne zdjęcia coraz chętniej drukowane są właśnie w takiej formie. Dzięki temu zyskują sobie współczesną jakość, wyrazistość i bogactwo kolorów, a jednocześnie zachowują klasyczną formę.

Kwadratowe zdjęcia

Ostatnim typem nowoczesnych fotografii są te, które mają kształt kwadratu – idealny do odwzorowania zdjęć z mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Klasyczna ramka wokół i możliwość dobrania odpowiedniego rozmiaru to ich niewątpliwe zalety, które sprawią, że każde zdjęcie będzie wyjątkowe i nie przepadnie w przestrzeni Internetu wraz z usunięciem konta w mediach społecznościowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ