wyprawka

Kompletowanie wyprawki powinno odbywać się jeszcze przed porodem. W razie porodu przedwczesnego nie powinno dojść do sytuacji, że wyprawka dla malucha nie będzie jeszcze gotowa. Dobrze jest, żeby pełna wyprawka skompletowana była do zakończenia drugiego trymestru ciąży. W co należy się zaopatrzyć? Jakie ubranka i akcesoria wybrać? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wyprawka-dla-noworodka-co-trzeba-miec-co-jest-zbedne/ 

Jakie ubranka dla malucha wybrać? 

Typy oraz rodzaje ubranek zależą przede wszystkim od pory roku. Zawsze warto jednak kupić podstawowy zestaw, który obejmuje ubranka takie jak: 

  • 3 sztuki body z krótkim rękawem
  • 3 sztuki body z długim rękawem
  • 3 sztuki kaftaników z długim rękawem
  • 3 koszulki bez rękawków
  • 6 pajacyków
  • 3 pary spodenek lub pół śpioszków
  • 3-4 pary skarpetek 
  • 3 cienkie bawełniane czapeczki 

W okresie jesienno-zimowym, warto jest zaopatrzyć się w ciepłą czapkę, szalik oraz rękawiczki. Dobrze jest też dorzucić kilka par ciepłych bluz czy sweterków, a także kombinezon dla noworodka i śpiworek do wózka. 

Jakie akcesoria do wózka wybrać? 

Spacery w wózku należy rozpocząć jak najwcześniej, po uprzednim przebywaniu z maluchem przy otwartym oknie w mieszkaniu. W przypadku spacerów wiosnę czy latem wyposażenie wózka sprowadza się do zakupu kocyka, osłonki przeciwko deszczowej, parasolki przeciwsłonecznej oraz moskitiery. Podczas chłodnych miesięcy, konieczne jest zaopatrzenie się w ciepły kocyk, rożek oraz śpiworek do wózka czy nosidełka. 

Jakie rzeczy są niezbędne w domu? 

Noworodek przez większość czasu śpi. Dlatego ważna jest zaopatrzenie się w wygodne oraz bezpieczne łóżeczko, z dwoma kompletami miękkiej pościeli, cienkich kocyków i rożka. 

Do kąpieli przyda się plastikowa wanienka, dwa ręczniki i termometr kąpielowy, który umożliwia Sprawdzenie temperatury wody. Do mycia niezbędny jest też zestaw kosmetyków takich jak specjalny płyn do mycia ciała, krem nawilżający, krem ochronny do pupy, który zapobiega odparzeniom. 

Do przemywania oczu dobrze jest stosować sól fizjologiczna w ampułkach i jałowe gaziki. Innymi niezbędnymi akcesoriami kosmetycznymi są waciki, chusteczki nawilżane, jednorazowe pieluszki, pieluszki tetrowe lub flanelowe, nożyczki do obcinania paznokci. 

Przyszli rodzice powinni zaopatrzyć się też w termometr do pomiaru temperatury ciała, śliniaczki, smoczki, a także butelki na mleko. 

Zobacz też: http://dzidziula.pl/skoki-rozwojowe-dziecka-czym-sa-i-kiedy-wystepuja/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ