balkon

Balkon może być wspaniałym sposobem na odrobinę relaksu bez konieczności wychodzenia na miasto. Możesz urządzić go w stylu jakim tylko chcesz. Istnieją jednak przeszkody, które znacznie utrudniają cały proces. O jakich przeszkodach mowa? Jest to zdecydowanie mały metraż. Jeżeli posiadasz mały balkon i nie wiesz w jaki sposób go urządzić, ponieważ rozmiar utrudnia całe zadanie – spokojnie, przychodzimy z pomocą! Damy ci cenne wskazówki, dzięki którym pójdzie Ci o wiele łatwiej. Jesteś ciekawy? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/urzadzanie-malego-balkonu/

Metamorfoza małego balkonu w bloku

Zacznijmy od najważniejszego problemu, czyli od rozmiaru. Dla jednej osoby mały balkon będzie oznaczał miejsce, w którym zmieści się wyłącznie on sam. Natomiast dla innych miejsce, które można w odpowiedni sposób wykorzystać, aby było strefę relaksu dla bliskich.

Jednak czasami zdarza się, że w bloku posiadamy balkon, na który z trudem możemy wejść. Dlatego postawienie tam mebli jest wykluczone. Jedyne co możemy zrobić to wstawić tam kwiaty w doniczkach lub też ogródek ziołowy na parapecie. Przy większym metrażu sprawa jest o wiele bardziej ułatwiona.

Na początku musimy dokładnie wymierzyć swój balkon. W większości przypadków typowy balkony w blokach wyłożone są betonem lub kafelkami. Możesz je dokładnie oczyścić lub zamalować jeżeli istnieje taka możliwość. Dużo osób jednak idzie o krok dalej i do wyłożenia swojego balkonu decyduje się na coś nowego. Możliwości w internecie czy też w sklepach budowlanych jest naprawdę sporo. Wystarczy trochę poszukać.

Kwiaty na małym balkonie

Dużo osób na swoich balkonach posiada gumolit lub też siatkę, która zasłania cały balkon i wygląda do tego bardzo nieestetycznie. My jednak odważmy się i odsłońmy się na świat (jeżeli oczywiście tego chcemy).

Jeżeli jednak potrzebujesz prywatności, lepszym rozwiązaniem będzie parawan bambusowy lub też ten wykonany z wikliny. Dodatkowo możemy postawić na dużą ilość zieleni oraz kwiatów, które wizualnie poprawią wygląd naszego balkonu. Pomysł ten z pewnością sprawi, że wasz balkon odrodzi się na nowo.

Zobacz też: http://dzidziula.pl/jak-urzadzic-duzy-taras-lub-balkon/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ