Teatr nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla dorosłych. To również wspaniałe miejsce dla dzieci, także tych najmłodszych. Aktualnie coraz więcej teatrów działających w Polsce otwiera się również na małych widzów. Powstają także teatry dziecięce, które skupiają się właśnie na nich. Do wyboru mamy wtedy wiele wyjątkowych spektakli stworzonych z myślą o dzieciach – także od pierwszego roku życia!

W teatrze dzieci wcale nie muszą się nudzić – nie wtedy, gdy zostaną zabrane na przedstawienie przeznaczone specjalnie dla nich. Jednak sama tematyka sztuki to jeszcze nie wszystko, aby teatr był przyjazny dla małego widza. Liczy się również sama przestrzeń, w której odgrywane będą spektakle.

Teatry dla najmłodszych dzieci, także już od pierwszego roku życia, to teatry kameralne, niewielkie, przytulne, które są przystosowane do potrzeb maluchów oraz ich rodziców. Na widowni nigdy nie gasną światła, nie ma też wyraźnego podziału na widownię oraz na scenę, dlatego maluchy mogą łatwo zobaczyć, co się na niej dzieje. To także teatry bezpieczne, w których nie ma nagłych, mogących wystraszyć dzieci sytuacji ani zbyt głośnej muzyki. Oczywiście, nikt nikogo nie gani za wiercenie się i gaworzenie, dlatego to wprost idealne miejsce dla maluchów oraz ich rodziców.

Gdy z kolei chodzi o same przedstawienia dla dzieci, dla tych najmłodszych bazują one przede wszystkim na percepcji – pojawiają się różnorodne kolory, zapachy i dźwięki, które rozwijają zmysły i przyciągają uwagę bardziej niż wielowątkowa historia, która bardziej zainteresuje starsze dzieci. Wobec tego uczestnictwo w spektaklach już dla rocznego dziecka może być wspaniałą przygodą.

Jeśli także zainteresowały cię takie właśnie przedstawienia dla dzieci Warszawa jest jednym z miast, gdzie można z nich skorzystać. Z repertuarami możemy zapoznać się już teraz całkowicie przez internet i w podobny sposób zakupić bilet, dlatego wszystko załatwimy bez konieczności wychodzenia z domu. Ceny biletów na spektakle dla dzieci to około 30-50 złotych dla jednej osoby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ