Ubranka dla dzieci zwykle nie są tanie, a maluchy szybko z nich wyrastają. Wobec tego rodzice często decydują się na używane – zapłacimy za nie o wiele mniej niż za te prosto ze sklepu. Czy jednak będzie to zakup w pełni udany?

Przygotowanie wyprawki dla dziecka oraz późniejsze zakupy to w dużej mierze koszty wynikające z zakupu ubranek. W popularnych sklepach nawet zwykłe nowe body to wydatek około 20-30 złotych dla niemowlaka, a odzież dla starszych dzieci jest jeszcze droższa. Dlatego używane ubranka to ciekawa alternatywa.

Ubranka używane mają także swoje zalety i wady, dlatego wtedy, gdy chcielibyśmy je zakupić, warto je rozważyć.

Zalety kupowania ubranek używanych:

  • ubranka używane były zwykle wielokrotnie prane, dlatego nie zmienią już swojego fasonu i koloru, a także są bezpieczniejsze, ponieważ pranie wypłukuje z włókien szkodliwe substancje
  • niskie ceny powodują, że wydatki na ubranka mogą być mniejsze niż wtedy, gdy kupowalibyśmy te nowe
  • łatwość zakupu, ponieważ obecnie używane ubranka możemy kupować wygodnie przez internet – pojedynczo lub w pakietach przygotowanych przez sprzedających

Pamiętajmy jednak o tym, że nie zawsze kupowanie używanych ubranek jest dobrym rozwiązaniem.

Kiedy nie kupować ubranek używanych?

Przede wszystkim z ich zakupu powinniśmy zrezygnować wtedy, gdy widzimy, że są w złym stanie, na przykład są mocno zmechacone, zaplamione, podziurawione. Nie kupujmy też nigdy używanej bielizny, w tym majteczek, koszulek, śpioszków, body. Takie podstawowe ubranka dla dzieci kupimy w wielu sklepach w niskich cenach. Nie wybierajmy też używanego obuwia – zniekształcone buty noszone przez inne dziecko mogą wykoślawić stopy twojego dziecka.

Także zwróćmy uwagę na to, aby ubranka były wykonane z naturalnych włókien – tutaj najlepsza będzie bawełna, która jest przyjemna w dotyku, nie blokuje oddychania skóry, również jest łatwa do utrzymania w czystości. Pamiętajmy też o tym, by używane ubranka zawsze wyprać przed pierwszym użyciem, najlepiej w temperaturze minimum 60 stopni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ