Wózki dla dzieci do biegania – w poszukiwaniu idealnego wózka do joggingu

0
1399

Bieganie to pasja wielu Polek i Polaków. Jest niezwykle zdrowa, sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji organizmu oraz poprawie jego wydolności. Wiele osób biega bez względu na rozmaite ograniczenia, które ich spotykają. Dotyczy to między innymi młodych rodziców, którzy pragną oddać się pasji joggingu wraz ze swoim maluszkiem. Poniżej przyglądamy się z bliska ofercie wózków do joggingu, dedykowanych dla aktywnych fizycznie rodziców. Dowiesz się jaki rodzaj wózka warto wybrać, na jakie parametry zwrócić uwagę oraz czym powinien odznaczać się dobrej jakości wózek do joggingu.

Bieganie z wózkiem – wygodne dla Ciebie i Twojego dziecka 

Wiele osób pragnie kontynuować swój trening fizyczny w bieganiu, spędzając jednocześnie ten czas ze swoim dzieckiem. Jest to idealne rozwiązanie dla wielu rodziców, którzy mogą w ten sposób połączyć swoją pasję do biegania z obowiązkiem zabierania dziecka na spacer. Podstawowym problemem jest ustalenie, w którym momencie można zaangażować swoje niemowlę w trening? Uznaje się, że granica ta nie jest zbyt sztywna i może się zmieniać w przypadku konkretnych dzieci. Najczęściej jednak zaczyna się w wieku 6-9 miesięcy, gdy dziecko jest już w stanie samodzielnie i bez przeszkód siedzieć. 

Możliwość pogodzenia spacerów i treningu jest możliwa, jeśli tylko wybierzesz odpowiedni wózek. Najlepiej rozpocząć od sięgnięcia do oferty wózków dedykowanych właśnie do biegania. Radzimy szczególną uwagę zwrócić na wózki wielofunkcyjne oraz na wózki trójkołowe.

Dostępne typy wózków do biegania

W sklepach znajdziesz kilka kategorii wózków przeznaczonych do biegania. Warto od razu podkreślić, że wózek do biegania jest jednocześnie zwykłym wózkiem spacerowym i może być wykorzystywany w obu tych czynnościach. Ponadto, wiele z dostępnych wózków wielofunkcyjnych nadaje się także do jazdy na rowerze, co również warto uwzględnić w swoich planach zakupowych. 

Do najchętniej wybieranych należą wózki biegowe nazywane też treningowymi lub wózkami do joggingu. W ich wyborze warto zwrócić uwagę, czy przednie koła lub koło jest sztywne i nieskrętne. Warto też sięgać po produkty zamontowane na stosunkowo dużych kołach – ośrednicy 18 lub nawet 20 cali. Nie mniej ważna jest obudowa wózka, która powinna być wytrzymała i jednocześnie lekka. Do kategorii tej należą popularne wózki trójkołowe

Drugą kategorię produktów tworzą wózki biegowo-spacerowe, na którą składa się cała gama rozbudowanych produktów. Wózek taki powinien posiadać koło z możliwością blokady oraz – podobnie jak wózki biegowe – sztywną i stosunkowo lekką ramę. Główną różnicą pomiędzy wózkami biegowymi, a biegowo-spacerowymi jest występujące u tych drugich skrętne przednie koło lub koła.

Wielofunkcyjne wózki sportowe to ostatnia kategoria produktów, których zakup warto rozważyć. Ich specyfiką jest możliwość dodania lub odjęcia wybranych modułów, przez wózek nadaje się do kolejnych zastosować. Można przykładowo wykorzystać go jako zwykły wózek spacerowy, jako wózek do biegania, a także – przekształcić w przyczepkę na rower. Znajdujące się w niej dziecko przebywa w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, skąd może z radością podziwiać przesuwający się krajobraz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ