Wrotki dla dzieci - sport dla najmłodszych

Wiosna i lato, to idealny czas na rozpoczęcie nowego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Warto dbać o rozwój fizyczny i psychomotoryczny dziecka, również poprzez sport. Świeże powietrze i ruch, sprzyjają budowaniu odpowiedniej postawy i naturalnej odporności organizmu. Dodatkowo jazda na wrotkach wspiera pracę obu półkul mózgu. Co na to dzieci? Wrotki są kolorowe, bogate w bajkowe wzory i dzieci je uwielbiają!

Nauka sportów na świeżym powietrzu bez ryzyka

Wrotki to idealny wybór dla najmłodszych, ale nie oznacza to, że nie kochają ich również dorośli. Dlaczego? Wrotki wyposażone są w cztery lub trzy kółka, co ułatwia utrzymanie prostej postawy i uniknięcie częstych upadków. Jazda na nich to prawdziwy komfort, w porównaniu z jazdą na rolkach. Oczywiście, aby wrotki dobrze spełniały swoją rolę, należy dobierać odpowiednio wyprofilowane modele. But powinien być dobrze wykonany i idealnie przystosowany do rozmiaru stopy – aby jazda, nie powodowała koślawienia nóg. Staw skokowy musi być więc utrzymany w stabilnej pozycji. Nauka jazdy na wrotkach, polega przede wszystkim na wypracowaniu odpowiednich ruchów i postawy. Wrotki dla dzieci są zazwyczaj bardzo stabilne, wygodne i wyposażone w solidny hamulec. Dodatkowo, warto zapewnić dziecku ochraniacze na kolana i nadgarstki. Koniecznym zabezpieczeniem jest przede wszystkim kask – upadek na głowę może grozić poważnymi konsekwencjami. Powinno się także nauczyć dziecko, jak postępować w momencie upadku. Opierając ręce o podłoże, nie dozna uszczerbku na zdrowiu.

Różnorodne modele wrotek dziecięcych

Wrotki to przede wszystkim modele z czterema kółkami, ale istnieje również opcja trzech kółek, które dodatkowo można zamieniać i regulować. Wrotki dla dzieci, powinny umożliwiać taką regulacją. Modele z trzema kółkami, przeznaczone są zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, ponieważ ułatwiają utrzymanie równowagi. Takie wrotki, posłużyć mogą nawet 3 – latkom. Wrotki zakładać można na obuwie lub bez obuwia, gdy wrotki wyposażone są w buty. Modele zakładane na obuwie, za pomocą rzepów czy wiązań, nie są jednak polecane, ze względu na niski stopień stabilności. Materiał wewnętrzny butów wrotek, powinien umożliwiać przepływ powietrza. Z zewnątrz, skorupa musi być zaopatrzona w system wentylacji. Istotną sprawą jest trwałość materiału i jakość wykończenia – warto dobierać modele długotrwałe, które nie zniszczą się pomimo aktywnego użytkowania.

Wrotki dla dzieci, projektowane są tak, aby przypaść do gustu najmłodszym. Postacie z bajek i filmów, ciekawe wzory, ulubiona kolorystyka – to warunki podstawowe. Pamiętajmy, że ten gadżet musi spodobać się zwłaszcza dziecku, aby nauka jazdy sprawiła mu radość. Aktywność na świeżym powietrzu jest ważna, warto więc dziecko zachęcić do jazdy na wrotkach.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ