Wybór pierwszych butów dla dziecka

Kompletowanie niezbędnego wyposażenia do czasu narodzin dziecka jest wręcz przyjemnością. Kobiety nie mogą napatrzeć się na piękne buciki, które już wkrótce włożą ich pociechy. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Kiedy kupić buty i jak zmierzyć rozmiar?

Niektórzy uważają, że pierwsze buciki powinny być lekkie i bez gumki, z antypoślizgową podeszwą, bez metalowych zapięć i upiększeń. Inni zaś uważają, że zamiast butów na początek lepsze są skarpety antypoślizgowe, które nie ograniczają przemieszczania się. Obuwie powinno zapewniać przede wszystkim stabilność i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o rozmiar, to można skorzystać ze specjalnego urządzenia do mierzenia rozmiaru stopy, które jest dostępne w większości sklepów obuwniczych.

Rodzaj obuwia dla najmłodszych

Stopa w obuwiu narażona jest na deformacje i pocenie się, więc model i kształt butów mają niezwykłe znaczenie. Podeszwa powinna być miękka i posiadać antypoślizgowe elementy, but powinien przypominać kształtem stopę i mieć wzmocniony przód oraz sprężysty tył. Najlepiej dla dzieci sprawdzą się lekkie buty o grubości podeszwy dopasowanej do aktualnej pory roku. Przydatne są również atestowane wkładki do butów chroniące przed potem i drobnoustrojami.

Zakupy

Aby uniknąć ewentualnych problemów, najlepiej jest się wybrać na zakupy wraz z dzieckiem. Jednak, aby przebiegały one sprawnie i skutecznie, warto najpierw zrobić rozeznanie i sprawdzić, czy oferowane w sklepach buty spełniają powyższe kryteria. Nawet najpiękniejsze obuwie, jeśli będzie powodowało jakikolwiek dyskomfort, nie sprawdzi się. Chociaż kobiety przywiązują dużą wagę do wyglądu swoich podopiecznych, to przede wszystkim trzeba postawić na wygodę i bezpieczeństwo. Nie jest też wcale prawdą, że tylko markowe obuwie z najwyższej półki zagwarantuje dziecku komfort. W celu sprawdzenia czy buty nie są za luźne, dziecko musi się w nich przejść po sklepie, aby rodzic mógł sprawdzić, jak stopa radzi sobie z wybranym modelem. Pierwszy zakup jest kluczowy, potem jest już z górki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ