Wygodne foteliki samochodowe dla maluchów

Bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodowej to oczywiście wymóg prawny. Od wielu lat, gdy tylko udało się w wyniku rozmaitych akcji edukacyjnych i społecznych podnieść świadomość rodziców, jest to również ich priorytet. Producenci mającego sprostać rosnącym wymaganiom opiekunów osprzętu wychodzą tym warunkom naprzeciw.

Foteliki dostępne na rynku wytwarzane są z niezwykle wytrzymałych materiałów, które przeszły szereg badań i dla których wszelkie laboratoryjne i sprawdzane bezpośrednio w praktyce testy zakończyły się pozytywnym rezultatem. Są to również urządzenia ładne i wygodne, odpowiednio skonstruowane, tak aby spełniały wymogi współczesnej ergonomii, wyściełane miękkimi, bezpiecznymi dla malucha gąbkami i tkaninami.

Foteliki obrotowe do samochodu to coraz bardziej popularna grupa w ofercie producentów, mająca stanowić odpowiedź na zainteresowanie wymagającej klienteli. Zapewniający bezpieczny kontakt z dzieckiem sprzęt, to już nie fanaberia, a standard. Mamy i ojcowie, bez względu na to, czy są właśnie kierowcą, czy pasażerem, chcą móc obserwować swojego malucha, by mieć pewność, że podróżuje mu się komfortowo i czuje się dobrze podczas podróży. Maluch, który ma sposobność odczuwania opieki rodzica, łatwiej znosi niedogodności jazdy, czuje się spokojniejszy i zaopiekowany. To wszystko przekłada się w bezpośredni sposób na spokój i komfort podróżowania całej rodziny.

Taki obrotowy fotelik samochodowy wymaga oczywiście stworzenia odpowiedniej konstrukcji. Jest więc większy, niż znane do tej pory na rynku foteliki tradycyjne. Stopień skomplikowania budowy przekłada się również na jego cenę. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania zdają się jednak przeważać nad ceną, ponieważ obserwuje się ciągły wzrost zainteresowania nowoczesną konstrukcją i użytymi technologiami w tym osprzęcie. osprzętu.

Producenci wyróżniają tutaj dwa typy fotelików: RWF oraz RWF/FWF. Fotelik RWF obrotowy przeznaczony jest do montażu tyłem do kierunku jazdy. Ten montaż zapewnia maluchom dużo większe bezpieczeństwo w przypadku kolizji, w szczególności dla tych najmniejszych dzieci. Drugi typ fotelików może być montowany tyłem lub przodem do kierunku jazdy i może mieć zastosowanie zarówno dla niemowląt, jak i dla nieco starszych dzieci. Oprócz zmiany kierunku jazdy dziecka, jest również możliwość zmiany stopnia nachylenia fotelika. Dzieciątko może więc odbywać podróż zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Takie walory z pewnością doceniają i rodzice, i dzieci. Opiekunowie z powodu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, a dzieci z powodu wygody, możliwości długotrwałego niezakłóconego snu, ale też możliwości obserwacji świata przez szybę samochodu.

Wygoda to jedno, jednak priorytetem w tym względzie powinno być przede wszystkim bezpieczeństwo, a taka kombinacja cech w foteliku czyni go właśnie tym odpowiednim.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ