Wygodne i ciepłe stroje na zimę

Wielkimi krokami zbliżają się najzimniejsze miesiące, dlatego warto zadbać o odpowiednią garderobę. Szczególnie dla dzieci, które na pewno wyrosły już z ubrań, w których chodziły poprzedniej zimy. Getry dziecięce, ciepłe kurtki, swetry, dobre skórzane buty – to podstawowa rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej szafie, nim rozpocznie się najzimniejszy okres w roku.

W sklepach rozpoczął się już sezon na ubrania zimowe, a to najlepszy czas, kiedy jeszcze w promocyjnych cenach można kupić wiele niezbędnych ubrań. Ciepłe skarpety, puchowe kurtki, grube swetry i wygodne getry dziecięce – wszystkie powinny znaleźć się w szafie nie tylko dziecka, ale również dorosłego. Odpowiednie przygotowanie się na zimowe miesiące jest niezwykle ważne, ponieważ nie raz zaskoczy nas rano ujemna temperatura, a wtedy wystarczy sięgnąć do szafy i założyć coś cieplejszego.

Na cebulkę

Tak zwane ubieranie „na cebulkę” to najlepszy sposób na radzenie sobie z nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, szczególnie z przeszywającym wiatrem. Powszechnie wiadomo, że lepiej mieć na sobie kilka cieńszych warstw, niż jedną bardzo grubą kurtkę – pozwala to na lepszą wentylację i jest wygodne, ponieważ gdy jest nam zbyt ciepło, łatwo możemy pozbyć się jednej warstwy. Szczególnie rozważnie należy ubierać dzieci, dla których przegrzanie może być równie problematyczne, co zbyt cienkie ubranie. Kilka warstw jest najlepszym sposobem: bluzka, bluza i kurtka, natomiast na nogach getry dziecięce i grubsze spodnie. W takim stroju nie może być zimno!

Na jesienną zawieruchę

Jesień to szczególnie niebezpieczny czas. Czas zachorowań i wietrznej, deszczowej pogody. Odpowiednie ubieranie się i zróżnicowana garderoby to podstawa, żeby przetrwać ten nielubiany przez wielu okres. Warto zainwestować w kurtki chroniące przed wiatrem i wybierać materiały sztuczne, które lepiej chronią przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Ciekawym rozwiązaniem są ubrania sportowe, które stworzone są z myślą o ochronie ciała przed zimnem. Może mniej eleganckie, ale znaczenie bardziej praktyczne. Są one również dostępne dla dzieci, którym również przyda się dodatkowa ochrona przed zimnem. Getry dziecięce nie zawsze wystarczą, gdy na dworze szaleje zawierucha.

Na siarczyste mrozy

Zupełnie inaczej niż jesienią, powinniśmy ubierać się zimą – szczególnie mroźną. Ważne jest zabezpieczenie rąk i uszu, które bardzo źle znoszą ujemne temperatury. Zimą sprawdza się wspomniana już metoda ubierania „na cebulkę”, ponieważ kilka cieńszych warstw doskonale chroni przed chłodem. Podstawą znów są getry dziecięce, ale ubieraniu najmłodszych zimą trzeba poświęcić znacznie więcej uwagi – łatwo bowiem przekroczyć granicę i sprawić, że dziecko będzie przegrzane. To niezwykle niekomfortowe i niebezpieczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ