Wygodne łóżeczko turystyczne idealne dla dziecka

Kiedy przychodzi na świat dziecko, rodzice, którzy nie chcą ograniczać swojej pasji do podróżowania stają przed dylematem, jakie łóżeczko turystyczne dla dziecka wybrać. Należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą ułatwić dokonanie wyboru.

Łóżeczko turystyczne – solidny stelaż

Przy wyborze łóżeczka turystycznego należy zwrócić uwagę, z czego wykonany został stelaż oraz do jakiego maksymalnego ciężaru jest przystosowany. To bardzo istotny aspekt, jeżeli chce się, by łóżeczko turystyczne posłużyło dziecku przez kilka lat. Można znaleźć wygodne łóżeczko turystyczne dla dziecka, które posłuży mu do 2-3 roku życia. Łóżeczko powinno posiadać stelaż z lekkiego aluminium. Najczęściej łóżeczka przystosowane są do wagi ok 14 kg, co jest optymalne dla 2-3 letniego dziecka.

System łatwego składania

Wybierając łóżeczko turystyczne dla dziecka warto zwrócić uwagę na sposób jego składania. Nie powinno to zająć więcej niż minutę. Najlepsze łóżeczka turystyczne posiadają praktyczny uchwyt pośrodku za który wystarczy pociągnąć, a następnie przysunąć do siebie obydwa boki. To bardzo ważne, by łóżeczko turystyczne po złożeniu zajmowało jak najmniej miejsca. W końcu musi zmieścić się do bagażnika razem z bagażami, a nie każdy posiada dużego SUVA.

Funkcjonalne akcesoria pomocne w pielęgnacji

Łóżeczko turystyczne dla dziecka może posiadać wiele praktycznych akcesoriów. Jednym z nich jest przewijak dołączony do łóżeczka. W podróży kiedy niejednokrotnie trudno znaleźć odpowiednie miejsce, by przewinąć dziecko jest to bardzo istotne. Dzięki temu zyskujemy higieniczne i sterylne miejsce do czynności pielęgnacyjnych przy dziecku. Łóżeczko turystyczne posiada szereg kieszeni, w których można schować wszystkie potrzebne akcesoria, pieluszki, chusteczki, kosmetyki dla dziecka, a także zabawki. Zatem zawsze wszystko można mieć pod ręką.

Elementy łóżeczka turystycznego zwiększające jego funkcjonalność

Łóżeczko turystyczne dla dziecka może być wyposażone w praktyczne kółka. Warto jednak sprawdzić czy posiadają one solidne blokady, aby dziecko w żadnym wypadku nie mogło samodzielnie go przesunąć. Kółka mogą posłużyć do przenoszenia łóżeczka w to miejsce, w którym akurat się znajdujemy, by mieć dziecko zawsze na oku. Dodatkowo obserwację zwłaszcza większych dzieci, które łóżeczko wykorzystują jako kojec do zabawy, ułatwia przezroczysta siatka z boku łóżeczka. Z kolei wyciągnięcie dziecka z łóżeczka turystycznego jest łatwiejsze dzięki otwarciom na zamek po obydwu stronach. Należy zauważyć, że łóżeczko turystyczne jest pod wieloma względami równie bezpieczne jak tradycyjne łóżeczko. Zamki z obydwu stron znajdują się jedynie po zewnętrznej stronie, zatem dziecko samo go nie otworzy. Ponadto kółka znajdujące się tylko z jednej strony uniemożliwiają dziecku przesunięcie go, jednak dla pewności kółka wyposażone są w blokady. Elementem zwiększającym funkcjonalność wygodnego łóżeczka turystycznego dla dziecka jest również możliwość ustawienia stelażu dla materaca na dwóch wysokościach. To szczególnie istotne dla rodziców niemowlaków, które często trzeba wyciągać do przewijania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest to naprawdę wygodne łóżeczko turystyczne nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców.

Oczywiście, jeśli chce się mieć naprawdę wygodne łóżeczko turystyczne dla dziecka trzeba dopasować do niego odpowiedni materac. Najlepsze łóżeczka turystyczne sprzedawane są razem ze składanym materacem, który zapewnia dziecku wygodę podczas snu i odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dobrej jakości łóżeczko turystyczne może dzięki temu posłużyć także jako zastępnik zwykłego łóżeczka, np. w sytuacji, gdy dziecko zostawia się na noc u dziadków. Oczywiście łóżeczko turystyczne jest również doskonałym kojcem, w którym starsze dziecko może trzymać wszystkie swoje ulubione zabawki, a dzięki bezpiecznemu zamknięciu rodzice nie muszą stale nad nim czuwać i w czasie, gdy się bawi zająć się własnymi obowiązkami. Wygodne łóżeczko turystyczne dla dziecka sprawdzi się zatem nie tylko w podróży, ale również w warunkach domowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ