Zegarek z pomiarem tętna

Moda panująca na aktywność fizyczną powoduje coraz większe zapotrzebowanie na gadżety sportowe. Dostępnych jest wiele akcesoriów dla biegaczy , jednak zdecydowanie największą popularnością cieszy się zegarek z pomiarem tętna. Ułatwia zaplanowanie i przebieg treningu, monitoruje i pozwala na zwiększenie aktywności.

Czym kierować się przy wyborze zegarka dla aktywnych?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które poza podstawowymi funkcjami, wyposażone są w pomiar tętna. Warto zwrócić uwagę, by taki zegarek był wodoodporny oraz wstrząsoodporny. Pozwala to na użytkowanie niezależnie od warunków atmosferycznych. Zegarki wodoodporne świetnie sprawdzą się też na basenie, czy podczas letnich sportów wodnych.
Użytkownicy zegarków sportowych cenią również kompatybilność i innymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak telefon komórkowy. Bardziej rozbudowane modele mają również możliwość przesyłania poprzez USB danych do komputera, co umożliwia analizowanie wyników.

Zegarek do pomiaru tętna, czy warto zainwestować w dodatkową funkcję?

Zdecydowanie zegarek z pomiarem tętna jest dużo wygodniejszy i praktyczniejszy niż dotychczasowe urządzenia monitorujące tętno. Zastępuje z powodzeniem do niedawna użytkowane opaski. Łączy w sobie funkcję zegarka, który dodatkowo pozwala na synchronizację z innym urządzeniem. Modele te zazwyczaj są wodoodporne, a także mają szkło odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.
Funkcją dodatkową jest także wbudowany GPS, który umożliwia śledzenie lokalizacji, czy zaplanowanie trasy treningu.

Dzięki zapisanym pomiarom tętna, użytkownik może zwiększać lub zmniejszać aktywność podczas treningu, dostosowując siły do wydolności organizmu. Świetnie sprawdza się to zwłaszcza w biegach długodystansowych lub ekstremalnych warunkach. Niezastąpiony dla osób stawiających na osiągnięcie jak najlepszych wyników w trenowanej dyscyplinie.

Czy zegarki sportowe są drogie?

Ceny zegarków są zróżnicowane. W zależności od marki, modelu, funkcji, jakości wykonania, odporności, kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Przed dokonaniem zakupu warto porównać parametry dostępnych modeli i ocenić, który z nich najlepiej spełni rolę w uprawianej dyscyplinie sportowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ