5 pomysłów na budowle z Lego

Budowanie z klocków Lego to niekończąca się zabawa oparta na wyobraźni, kreatywności i wspólnym działaniu. Czasem jednak brak inwencji twórczej skutecznie blokuje dalsze budowanie. Jeżeli kończą ci się pomysły na nowe projekty lub chcesz zaskoczyć swoje dziecko super pomysłem, pozwól się zainspirować tym artykułem. Może odnajdziesz tu coś, co zajmie was na kolejne godziny?

Co można zbudować z klocków Lego?

Łatwiej będzie zapytać: „Czego NIE można zbudować z klocków Lego”? Może działającej rakiety kosmicznej? Albo prawdziwego żelazka? Chociaż pewnie i na to znalazłby się patent. Tak naprawdę ograniczeniem jest twoja wyobraźnia lub pomysłowość twojego dziecka. Inspiracji można szukać praktycznie wszędzie, nie tylko wśród gotowych pomysłów, ale również w przedmiotach codziennego użytku lub miejscach, które mijamy. Pojazdy, budynki, przedmioty – to wszystko może stać się waszym przyszłym projektem.

Jak budować z lego – czy są jakieś reguły?

Zasady? Podczas zabawy? Wykluczone! Przy budowaniu najważniejsza jest radość, wspólne działanie i kreatywność!

Kiedy jednak przyjdzie wam zbudować naprawdę ciężką konstrukcję, np. robota czy działający dźwig, wówczas warto zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją, która krok po kroku przeprowadzi po zawiłych meandrach łączenia ze sobą poszczególnych klocków. Tworzenie według podanego wzoru również daje dużo satysfakcji!

Lego pomysły na budowle – ciekawe projekty

Teraz przyszła pora na prawdziwą kopalnię inspiracji, która nie pozostanie obojętna żadnemu młodemu klockowemu inżynierowi! I nie tylko młodemu, bo wiele z tych pomysłów może przypaść do gustu również dorosłym.

Dla ambitnych budowniczych wspaniałym planem będzie rozbudowa miasta Lego City! Nie może w nim przecież zabraknąć piętrowego domku, warsztatu samochodowego oraz głównego rynku miejskiego, które stać się może najważniejszym miejscem spotkań i rozmów ludzików.

Dla wielbicieli nietypowych projektów idealnie sprawdzą się zestawy z serii Lego Creator – Drzewko Bonsai czy Bukiet Kwiatów. Gotowe konstrukcje są tak ładne, że doskonale sprawdzą się jako ozdoba biurka czy półki w pokoju.

Starsi pasjonaci układania klocków z pewnością docenią poziom trudności i powalające efekty Lego Creator Expert, z których można zbudować pomniejszony model prawdziwych pojazdów, jak motocyklu Harley-Davidson FatBoy lub samochodu Ford Mustang.

Lego duplo – co można zbudować z najmłodszymi dziećmi?

Duże, bezpieczne dla maluchów klocki są wspaniałym źródłem zabawy, która pobudza wyobraźnię, rozwija motorykę i daje dużo frajdy. Wspólnie możecie zbudować zagrodę dla zwierząt lub całe gospodarstwo, gdzie oprócz krów, kaczek i owieczek wesoło biegać będą pieski, a traktor dowiezie siano do piętrowej stodoły. A co powiecie na stadninę, gdzie ludziki będą mogły uczyć się jazdy konno? Ogranicza was tylko własna twórczość i liczba klocków… chociaż oczywiście swoją kolekcję zawsze można powiększyć!

Budowanie z dzieckiem czy samemu pozwala na rozwijanie ważnych cech i umiejętności – pomysłowości, wyobraźni przestrzennej, cierpliwości i współpracy. To też mądra, kreatywna zabawa na wiele godzin, łącząca pokolenia i dająca radość praktycznie wszystkim!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ