Jak poradzić sobie z bólem zatok?

Ból zatok to zmora coraz to większej ilości pacjentów. Jest bardzo nieprzyjemny i potrafi zaburzyć normalne funkcjonowanie, poprzez rozpychający ból i promieniowanie do czoła. Najtrudniej w takim stanie jest się schylać lub uprawiać sport. Istnieje kilka domowych metod na pozbycie się tego uciążliwego bólu, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne.

Objawy problemów z zatokami 

Pierwszymi objawami problemów z zatokami jest otumaniający ból w okolicach nosa, który pulsuje i rozprzestrzenia się po głowie od wysokości nosa aż po czoło. Innym objawem jest dogłębne zatkanie nosa, oraz zielona, bądź żółta wydzielina z nosa. Aby się ich pozbyć, chorzy sięgają po różne metody. Pierwszą z nich może być kompres z soli. Należy zaopatrzyć się w leczniczą sól jodowo- bromową, dostępną w aptece. Następnie kilka łyżek stołowych kryształów podgrzewa się na patelni, owija  w ściereczkę i tak oto przygotowanym kompresem obkładamy obolałe czoło. Dzięki wydzielającym się cząsteczkom jodu oraz bromu zatkany nos dochodzi do siebie szybciej. Drugi rodzaj kompresu można przygotować z grochu, z ewentualnym dodatkiem wcześniej wspomnianej soli, wsypany do bawełnianej skarpety, lub lnianego woreczka. Po podgrzaniu w piekarniku kompres gotowy.

Aby poprawnie sprawdzić temperaturę, należy przyłożyć kompres do skóry przedramienia. Gdy przestanie parzyć – jest gotowy!

Inhalacja – sprzymierzeniec w walce z zatkanymi zatokami

Inhalacje ziołami to następne rozwiązanie. Do gorącej wody dodajemy sól morską, tymianek, rumianek, szałwię, miętę pieprzową bądź skrzyp polny. Z ręcznikiem nałożonym na głowę pochylamy się nad misą tworząc namiot i oddychamy głęboko. Rozrzedza to wydzielinę i ułatwia oddychanie.

W mediach bardzo głośno jest o wielu rodzajach sprayów do nosa rozkurczających błonę śluzową nosa. Są one skuteczne, jednak bardzo często zawierają w sobie  alergeny lub substancje kolidujące z innymi lekami. Dobrym rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej popularne jest stosowanie roztworu z soli mineralnej marki Disnemar, który jest dostępny w aptekach. Wyróżnia go przede wszystkim dobry, niemal całkowicie naturalny skład, przez co jest on przyjazny dla niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Ogromną zaletą tego preparatu jest jego łagodne, acz skutecznie działanie na problemy górnych dróg oddechowych. Więcej o produkcie na: www.disnemar.pl

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ