Jak urządzić pokój dziecięcy i nie zbankrutować?

Na oryginalną aranżację dziecięcego pokoju składają się nie tylko nowoczesne meble, stylowe dodatki czy też dekoracyjne ściany. Obecnie mamy tak bogaty asortyment, że można urządzić pokój swojej pociechy w całkiem przystępnej cenie. Pokój młodego człowieka może wpływać na jego aktywność, nastrój oraz chęć do działania, dlatego też warto postawić na takie kolory i dodatki, które pobudzą jego umysł i wyobraźnię. Jaki mamy wybór?

Postaw na nieprzeciętne dekoracje

Ciekawą opcją, która pozwoli na niedrogą metamorfozę dziecięcego pokoju, są naklejki ścienne, łatwe do naklejenia i zdjęcia oraz nieniszczące farby. Samoprzylepne naklejki to znacznie prostszy sposób na udekorowanie ściany, niż jej malowanie, z czym dodatkowo wiąże się wiele innych koniecznych czynności do wykonania. Można liczyć na naklejki z postaciami bajkowymi, ze zwierzętami, samochodami, kwiatami, paskami, chmurkami oraz wieloma innymi ciekawymi motywami. W sprzedaży dostępne są też naklejki pozwalające na śledzenie wzrostu dziecka.

Ścianę można też udekorować ręcznie malowanymi literkami w najróżniejszych kolorach. Można z nich ułożyć imię dziecka i powiesić taki napis nad jego łóżkiem. Literki mają różne kształty i motywy, które bezproblemowo można dopasować do koloru ścian i wyposażenia pokoju.

Na rynku dostępna jest również farba tablicowa, po której dzieci mogą pisać kredą i potem bez trudu to zmazać. Jest to świetne rozwiązanie dla malucha o duszy artysty, który uwielbia rysować bez obaw rodziców o stan powierzchni ich mebli czy ścian. Malowanie taką farbą niczym nie różni się od zwykłej farby. Jest ona dostępna w najróżniejszych kolorach i można nią malować tynk, drewno, metal oraz płyty kartonowo-gipsowe.

Warto postawić również na dekoracje okienne w wersji kolorowej i dopasowanej do reszty wnętrza. Zaletą firan i zasłonek jest ochrona dziecka przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a dodatkowo tworzą one przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Obecnie można zakupić firanki i zasłony z ulubionymi postaciami z bajek i filmów. Można również pokusić się o lambrekin, który zapinany jest na rzepy, jak również rolety z nadrukiem.

Ważną kwestią jest również oświetlenie, czyli lampka na biurku, koło łóżka oraz lampa sufitowa. Do wyboru jest przeogromna liczba modeli, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego. Przyda się także dywan imitujący boisko do gry w piłkę, tor wyścigowy, domek do lalek czy też przedstawiający ulicę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ