Przydatne akcesoria do karmienia niemowląt i małych dzieci

Nowe pokarmy można już wprowadzać w piątym miesiącu życia, co może być dla niektórych rodziców stresujące, więc warto wspomóc się w tym przypadku pomocnymi akcesoriami do karmienia najmłodszych. Co oferuje rynek?

Jakie naczynia i sztućce wybrać?

Nauka jedzenia wiąże się z grymaszeniem i wypluwaniem pokarmu, więc pierwsza łyżeczka powinna być stosunkowo mała i płaska, aby łatwiej dziecku było zebrać z niej pokarm. Dla rodziców wygodne są te z dłuższym członkiem, a dla malucha łyżeczka z krótkim członkiem i antypoślizgowymi wypustkami. Dla najmłodszych najlepsze są plastikowe sztućce, które są delikatne dla dziąseł i pierwszych zębów. Warto wiedzieć, że prawidłowa technika karmienia łyżeczką, to kontakt łyżeczki tylko z językiem i wargami, a nie z dziąsłami. Warto stawiać na łyżeczki metalowe lub wykonane z twardego plastiku, które dają impuls do działania. Naszym wyborem powinny być sztućce atestowane i trwałe. Gdy dziecko je samodzielnie, to należy przymocować miskę specjalnymi przyssawkami do stołu. Przydadzą się te o podwójnym dnie, gdzie w jednym będzie ciepła woda do potrzymania odpowiedniej temperatury, a w drugim pokarm.

A może krzesełko do karmienia?

Pozycja dziecka podczas karmienia jest niezwykle ważna. Łatwe i wygodne karmienie zapewnia specjalne krzesełko wolnostojące, składane, mocowane do blatu stołu czy też typu nadstawka. Najlepiej stawiać na drewniane, które są wytrzymałe, ale pozbawione najczęściej praktycznych udogodnień. Za to krzesła metalowe czy plastikowe są dostępne w wersji z regulacją wysokości, funkcją składania i różnymi pozycjami oparcia. Tapicerka krzesełka powinna dać się łatwo wyczyścić, więc warto postawić na zdejmowaną, którą można prać w pralce. Z kolei siedzisko powinno być wygodne i komfortowe, dawać wystarczająca ilość miejsca i posiadać miękkie wypełnienie. Blat krzesła powinien być szeroki i posiadać regulacje odległości tacki od siedziska. Należy zwrócić uwagę też na podwyższone boki zabezpieczające, wgłębienie na kubek i talerz, regulację oparcia oraz pasy bezpieczeństwa.

Pora karmienia

Dla tych co nie mają czasu na przygotowywanie domowych posiłków, sprawdzą się gotowe dania ze słoiczków lub urządzenia wielofunkcyjne typu parowar, blender czy Beaba Babycook, które pozwolą na kompleksowe przygotowanie posiłku. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych naczyń, ani też stania nad garnkami przez pól dnia. Urządzenia takie po zakończeniu swojej pracy, informują o tym sygnałem dźwiękowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ