Kołdra obciążeniowa nie jest zwykłą pierzyną, którą można otulić się do snu. To bowiem specjalistyczny produkt medyczny, który musi być dobrany odpowiednio na pacjenta, ponieważ może on pomóc mu walczyć z bezsennością albo zredukować objawy innych, poważnych schorzeń. Jak zatem wybrać odpowiedni produkt?

Na początku trzeba jednak wspomnieć, że sprzęty medyczne takie jak kołdra albo kamizelka obciążeniowa są produktami, których używa się w terapii sensorycznej. Korzystanie z nich wpływa w określony sposób na organizm, dlatego w kwestii ich odpowiedniego wyboru najlepiej udać się do specjalisty, jaki wybierze dla pacjenta ich konkretny model.

W przypadku dzieci terapeuci zalecają, aby specjalistyczna kołdra obciążeniowa ważyła tyle, ile kilogramów wynosi około 10-15% masy dziecka, ponieważ taki ciężar najskuteczniej wpłynie na jego organizm. Sprzęt ten powinien również charakteryzować się odpowiednią wielkością- nie jest za duża ani za mała dla dziecka. Nie ma potrzeby kupowania dłuższej kołdry, aby posłużyła małemu pacjentowi na lata- zazwyczaj należy wymienić ją już po roku używania, kiedy to skurczy się i straci swoje właściwości obciążeniowe.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu kołdry do terapii sensorycznej, jest jej wypełnienie. Zazwyczaj występuje ona w dwóch wersjach: naturalnego żwirku lub szklanego granulatu w formie małych kuleczek.

Kołdry obciążeniowej szukaj na senso-rex.com

Ostatnią kwestią podczas doboru produktu jest jego materiał i wzór. Najlepiej, aby tkanina, z jakiej jest uszyta kołdra, była miękka w dotyku, a jej motyw przypadł do gustu dziecka. Kołdra w ulubionym motywie zachęci bowiem dziecko do korzystania z niej. Warto również zainwestować w ciekawą pościel, która także zwróci uwagę małego pacjenta.

[Głosów:12    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ