Jaki leżaczek dla niemowlaka będzie trafnym wyborem?

Leżaczek to wielofunkcyjny gadżet, który ułatwia życie nie tylko dziecku, ale przede wszystkim rodzicom. Nie trzeba nosić niemowlaka na rękach, można liczyć na bezpieczeństwo, wygodę oraz przyjemną zabawę naszej pociechy. Dostępne na rynku leżaczki są wielofunkcyjnymi urządzeniami, które łączą w sobie również cechy kołyski, łóżeczka i huśtawki. Czy warto zainwestować w leżaczek dla niemowlaka?

Korzyści płynące z zakupu leżaczka dla niemowlaka

Zaletą leżaczka jest to, że zajmuje on mało miejsca, więc sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu, a małe gabaryty pozwalają na zabranie go ze sobą w dalsza trasę. Ponadto możemy go przenosić w dowolne miejsce, więc mamy malucha cały czas na oku. Dzięki temu można pogodzić domowe obowiązki z opieką nad dzieckiem. Uwagę malca skutecznie odwracają ciekawe zawieszki na leżaczku.
Kolejnym plusem jest gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ leżaczek posiada pasy bezpieczeństwa, a nawet elementy poślizgowe zwiększające przyczepność, więc rodzic nie musi cały czas się niepotrzebnie zamartwiać. Leżaczek jest też skuteczny do uspokajania rozdrażnionych dzieci, ponieważ posiada funkcje kołyski z wibracjami i melodyjkami, które pomagają skutecznie uśpić kapryśnego malucha. Z leżaczka można korzystać nawet do czasu, aż dziecko skończy 3 latka. W zależności od wieku może bowiem służyć jako kołyska, leżak, bujany fotel czy też krzesełko do karmienia, jeśli szkrab nie potrafi jeszcze samodzielnie jeść. Niektóre modele można rozkładać na płasko na kształt gondoli od wózka, co sprawdzi się jako łóżeczko turystyczne.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu leżaczka należy zwrócić uwagę na wiek oraz wagę dziecka, aby móc korzystać z urządzenia jak najdłużej. Ważne jest, aby konstrukcja była bezpieczna, stabilna oraz lekka. Sprawdźmy też, czy można zdjąć obicie w celu wyprania go, a także czy leżak posiada blokadę funkcji bujania, która jest ważna podczas karmienia. Leżaczek służyć powinien również zabawie, więc warto postawić na te modele, które mają dużo zdejmowanych zabawek o najróżniejszych kolorach i kształtach. Godne polecenia są leżaczki, które można szybko i łatwo składać oraz rozkładać.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ