Komplety do chrztu dla chłopca 

Przygotowanie dziecka do chrztu to bardzo ważny temat, chodzi nie tylko o duchowe kwestie, ale również estetykę ubrania. Całe wydarzenie jest bardzo ważne również dla najbliższej rodziny, wskazany jest zatem elegancki strój pasujący do rangi uroczystości. W przypadku dziewczynek sprawa ubioru zazwyczaj jest mniej skomplikowana, ponieważ wybiera się sukienki. Natomiast dla chłopców można wybrać gotowy garniturek lub połączyć ze sobą kilka elementów garderoby z innych stylów. Modę chrzcielną charakteryzują ciągłe i dynamiczne zmiany, zrezygnowano już właściwie z koronek, falbanek, satynowych materiałów. Co zatem wybrać dla chłopca na chrzest?

Jak może wyglądać komplet do chrztu dla dziecka?

Kiedyś tradycją było przekazywanie z pokolenia na pokolenie strojów do chrztu, dotyczyło to nie tylko dziewczynek, ale również chłopców. Obecnie nie ma już takich zwyczajów, dlatego modny jest na przykład komplet do chrztu dla chłopca, niekoniecznie w takim samym wzorze. Kluczowym kryterium, o którym nie można zapomnieć jest wygoda chrzczonego dziecka, dlatego niewskazane są wszelkiego rodzaju uwierające metki, czy aplikacje. Równie ważne jest zachowanie pełnego bezpieczeństwa, doszyte guziki w zasięgu małych rączek nie są dobrym pomysłem, ponieważ zawsze mogą się oderwać. Komplet do chrztu dla chłopca może przydać się na inną uroczystość rodzinną w przyszłości, dlatego polecane są głównie te najbardziej uniwersalne i praktyczne. Ubranko do chrztu powinno być uszyte z wysokiej jakości materiałów, koniecznie naturalnych i zapewniających skórze dostęp do powietrza. Producenci odzieży dokładają wszelkich starań, aby wszystkie te warunki były spełnione i stanowiły najlepszą stylizację. Dobiera się ją również w kontekście obecnie panującej pory roku, w razie potrzeby musi gwarantować najlepszy komfort cieplny.

Ubiór dla chłopca do chrztu

Ubiór dla chłopca do chrztu

Obecnie obowiązuje dość duża swoboda w wyborze kompletów do chrztu dla chłopca, nie ma w tej kwestii sztywnych zasad, których trzeba się trzymać. Dlatego rodzice stawiają na przeróżne kombinacje, czyli komplety w tym samym stylu lub w różnych odcieniach spodni i marynarki. Często elementem wspólnym jest biała koszula lub body – wiele zależy od pory roku, na którą zaplanowany jest chrzest. Całość zawsze musi być czysta, schludna i elegancka, a także wygodna – to wszystko wystarczy do stworzenia idealnie pasującego kompletu. Komplet do chrztu dla chłopca występuje zazwyczaj w postaci spodni i marynarki, nierzadko również kamizelki. Dziecko wygląda wówczas uroczyście, wyjątkowo i jak mały gentelmen, a tego wymaga oprawa chrztu świętego. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to wybór jest również duży, ponieważ można wybierać spośród odcieni eleganckiego granatu, brązu, czy szarości, unika się natomiast czarnego koloru. Dobrym wyborem są również eleganckie komplety lniane w kolorach beżu, taki materiał zapewnia przewiewność i wpisuje się w bardzo modny styl boho. Taki komplet może przydać się także na inne ważne uroczystości, zaplanowane na najbliższy czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ