Leczenie niepłodności w Krakowie

Niepłodność to niemal znak naszych czasów. Zatrute środowisko, stres i wieczny pośpiech to czynniki osłabiające ludzki potencjał biologiczny, w tym ten odpowiedzialny za prokreację. Wśród samorządów borykających się z problemem in vitro Kraków zajmuje miejsce szczególne – historia walki o refundację zabiegów zapisała już wiele tomów.

Leczenie niepłodności Kraków a inne miasta w Polsce

W 2016 roku kierowane przez Konstantego Radziwiłła Ministerstwo Zdrowia odeszło od realizacji programu leczenia niepłodności w Polsce – tym samym metodę in vitro Kraków, jego okolice oraz wszystkie inne ośrodki w kraju od tej pory mogły realizować wyłącznie ze środków prywatnych pacjentów.

Samorządy szybko zareagowały i krytycznie odnosząc się do ministerialnego programu ochrony zdrowia prokreacyjnego, zadecydowały o dofinansowywaniu zabiegów in vitro z kas samorządowych. Taki sposób na leczenie niepłodności Kraków również rozważał podczas sesji miejskiego samorządu. Ani projekt grupy radnych ani budżet obywatelski nie uzyskały poparcia.

Od czego zacząć

O zakwalifikowaniu pary do leczenia niepłodności metodą in vitro Kraków i inne ośrodki medyczne decydują na podstawie ogólnie obowiązujących procedur mających umocowanie w prawie.Zabiegowi in vitro mogą poddać się wyłącznie pary, które nieskutecznie starają się o dziecko od co najmniej roku. Samotne kobiety nie mogą zgłaszać się do klinik – musi być ojciec, jako gwarant przyszłości dziecka wspierający matkę w obszarze finansowania i wychowania potomka.Tylko 2 % par kwalifikuje się do zabiegów in vitro. Jest wiele czynników, które o tym decydują i tylko wielokrotnie powtórzone badania lekarskie wykonane w warunkach klinicznych mogą kwalifikować lub eliminować pary do in vitro. Badania to wielokrotne konsultacje ginekologiczne, endokrynologiczne i andrologiczne uzupełniane badaniami USG, badaniem drożności jajowodów i żywotności nasienia oraz monitorowaniem przebiegu cyklu owulacyjnego.

Klinika niepłodności Kraków czeka na pacjentów

Kwestia refundacji zabiegów jest więc w Krakowie cięgle otwarta. Być może najbliższe tygodnie przyniosą decyzje korzystne dla par leczących bezpłodność. Jeśli chodzi o zaspokojenie potrzeb szacowanych w tej chwili na 500 zabiegów (2 % z 25 tysięcy par leczących niepłodność), to zarówno baza jak i ilość specjalistów w Krakowie spełniają wszelkie standardy.

Warto przy tym podkreślić, że niejedna klinika niepłodności kraków, to miejsce na wskroś nowoczesne wykorzystujące sprzęt najnowszej generacji i stosująca nowatorskie, bardzo skuteczne metody. W oczekiwaniu na refundowane leczenie niepłodności Kraków w swoich klinikach oferuje pacjentom konkurencyjne ceny zabiegów in vitro, z możliwością kredytowania przez banki lub dogodnym rozłożeniem należności na kilka transzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ