Magiczny czas świąt

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, do których w szczególny sposób przygotowujemy się nie tylko duchowo, ale chcemy też, aby były to dni dla wszystkich wyjątkowe. Pragniemy, aby wszyscy wokół nas byli szczęśliwi i chcemy z tej okazji podarować im coś wyjątkowego. Spędzamy razem czas i czekamy na prezenty. Szczególnie dzieci ulegają magii świątecznej atmosfery, a że każdy z nas ma coś z dziecka czekamy na nie wszyscy i cieszymy się tymi magicznymi chwilami.

Poszukiwania prezentu

Zaczyna się nerwowa bieganina po sklepach, które kuszą nas różnymi produktami. Całości dopełniają piękne, świąteczne dekoracje i muzyka. Każdy coś ogląda, wybiera i zastanawia się czy podarek będzie trafiony i sprawi drugiej osobie radość. Z dziećmi jest trochę łatwiej, bo jak już napiszą list do Św. Mikołaja to wiemy czym się kierować i czego oczekują. Każdemu maluchowi radość sprawi coś co widzi po raz pierwszy. Doskonałe są zabawki interaktywne, które mają wpływ na różne aspekty jego rozwoju i wymagają od dziecka jego koncentracji i uwagi.

Dziecięce marzenia

Dzieci mają bardzo bujną wyobraźnię i nawet jak nie potrafią pisać na pewno narysują w liście do Mikołaja o co go proszą pod choinkę. Inne oczekiwania mają dziewczynki, a inne chłopcy. Dziewczynki uwielbiają lalki, wózki, nosidełka, ubranka do lalek. Trochę starsze marzą o własnej toaletce, domku dla lalek czy zabawkowej kuchence z wyposażeniem, aby gotować jak mama. Chłopcy z różnym wieku uwielbiają pojazdy, których jest bardzo szeroki asortyment od małych samochodzików po duże traktory zabawki, do których można wsiadać i samodzielnie jeździć.

Różnorodność zabawek chłopięcych

Każdy chłopiec zachwycony będzie jak rozpakuje prezent i zobaczy pojazd. Nie ważne czy będzie to autko, samochód terenowy czy samochodzik z filmu. Na pewno ogromną radość sprawą traktory zabawki, kombajn czy inny pojazd rolniczy, wóz strażacki, policyjny lub wojskowy. Starsi chłopcy na pewno ucieszą się z pojazdu na pilota, którym sami będą mogli sterować, a jednocześnie zdobędą nową umiejętność kierowania pojazdem i koordynacji. Traktory zabawki to niezła alternatywa, bo zawsze można dokupić do nich przyczepę, pług lub inny sprzęt rolniczy, a maluch będzie mógł sam zmieniać akcesoria.

Nie dajmy się zwariować

Gdy wpadamy w zakupowe szaleństwo zatrzymajmy się przez chwilę i zastanówmy co komu sprawi przyjemność. Prezent nie musi być super drogi ważne, aby był dany szczerze. Czasami mały drobiazg daje dużo więcej radości niż kosztowny produkt, z którym nie wiadomo co zrobić choć wiemy, że jest markowy, ale nie za bardzo nam się przyda.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ