Przedszkole w Poznaniu

Mieszkam w Poznaniu i jestem mamą trzyletniego Kajetana. Chcąc wrócić do pracy musiałam znaleźć dla mojej pociechy odpowiednie przedszkole. Długo szukałam i przyznam, że nie było to łatwe gdyż pomimo dużej ilości takich placówek, większość nie spełniała moich oczekiwań.

W końcu znalazłam przedszkole w Poznaniu, które idealnie spełnia potrzeby maluchów. Dobre przedszkole i kropka to dobra nazwa dla tej placówki. Mieści się w pięknej willi w okolicy Ogrodu Botanicznego. Na zewnątrz jest zadbany plac zabaw, a w środku czyściutkie pomieszczenia idealnie dostosowane wystrojem i wyposażeniem dla maluchów. Dzieci są podzielone na grupy, a każdą z nich opiekuje się aż dwóch nauczycieli. Zaskoczyło mnie, że to przedszkole w Poznaniu zatrudnia psychologów, pedagogów, terapeutów i jest również rehabilitant. Mój syn wraca z przedszkola bardzo podekscytowany i opowiada co przytrafiło mu się przez cały dzień. Nudzić się tam nie można. Oprócz stałych punktów rozkładu dnia, czyli zabaw, gimnastyki, spacerów na świeżym powietrzu i nauki jest wiele zajęć dodatkowych bez żadnych opłat. Zalicza się do nich język angielski, na którym dzieci uczą się wierszyków, piosenek oraz podstawowych słówek z życia codziennego. W ofercie jest również rytmika, wychowanie fizyczne, a nawet terapia logopedyczna aby uczyły się poprawnej wymowy słów. Dodatkowo dzieci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania bawiąc się w dorosłość pod czujnym okiem wychowawców. Przeróżne doświadczenia, które mogą same wykonywać rozwijają ciekawość, zaangażowanie i pobudzają wyobraźnie naszych małych odkrywców. Przedszkolaki traktowane są z szacunkiem i troską. Każdemu z osobna poświęcone jest tyle uwagi ile potrzeba. Dzięki temu stają się bardziej pewne siebie i budują w sobie poczucie własnej wartości. Przedszkole w Poznaniu to nauka, zabawa i bezpieczeństwo naszych pociech. Z własnych swoich pomysłów dzieci tworzą zabawki i pomoce przydatne w nauce. Posiłki są zdrowe i dostosowane do potrzeb dzieci, również tych ze specjalnymi wymaganiami żywnościowymi, na przykład dieta bezmleczna czy też bezglutenowa. W przedszkolnej kuchni posiłki są przygotowywane codziennie ze świeżych produktów. Maluchy jedzą ile chcą, nawet dzieci z dużym apetytem nie chodzą głodne. Śniadanie przygotowywane jest wspólnie z dziećmi, dzięki czemu przedszkolaki świetnie się bawią, a także uczą samodzielności. W jadalni przy elegancko nakrytych stołach dzieci jedzą tradycyjne potrawy oraz próbują nowych smaków. Przez cały dzień dostępne są owoce i warzywa oraz świeża woda. Bywa tak, że pewna część dzieci czasami nie mają ochoty jeść, ale pedagodzy pracujący w tej placówce mają sposoby na tak zwanych niejadków.

„Dobre przedszkole i kropka“ to naprawdę idealne przedszkole w Poznaniu. Zachwyciła mnie miła atmosfera tam panująca, radośni nauczyciele i ich podopieczni oraz dbałość o każdy szczegół i zainteresowanie każdym dzieckiem bez wyjątku. Czystość i przestrzeń panująca na zewnątrz oraz piękny ogródek przy przedszkolu w cichej i spokojnej uliczce zachęca do pozostawienia tam swoich maluchów.

Jeżeli jesteście zainteresowani to polecam odwiedzić stronę przedszkole-kropka.pl, na której można dowiedzieć się więcej na temat tego miejsca. Są tam potrzebne informacje takie jak adres, numer telefonu, kilka podstawowych danych na temat organizacji i edukacji w tym przedszkolu. Warto zajrzeć do galerii, ponieważ znajduje się tam fotografie wnętrza przedszkola. Polecam tą placówkę wszystkim rodzicom, którzy muszą pracować i nie mają z kim zostawić swoich pociech.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ