Niezbędne akcesoria do karmienia niemowląt

Akcesoria do karmienia niemowląt znacznie ułatwiają tą czynność, więc warto skompletować odpowiednie produkty już zawczasu. Do karmienia piersią sprawdzą się akcesoria do ściągania i przechowywania mleka, a do karmienia mlekiem modyfikowanym potrzebne będą butelki, smoczki i podgrzewacz. Co przyda się młodej mamie?

Akcesoria do karmienia naturalnego

Karmienie stanie się wygodniejsze po zaopatrzeniu się w poduszkę do karmienia, która odciąży ramiona, zniweluje bóle kręgosłupa oraz umożliwi przyjęcie wygodnej pozycji. Z kolei korzyścią dla dziecka jest mniejsze ryzyko kolki czy refluksu podczas karmienia. Taka poduszka jest również przydatna do nauki siadania oraz do leżakowania, a przy tym jest niedroga i łatwo dostępna.

Dla kobiet karmiących polecane są specjalne biustonosze, które ochronią skórę przed nadmiernym rozciągnięciem i utratą jędrności. Specjalnie odpinana klapka nie wymaga zdejmowania bielizny, a dodatkowo biustonosz posiada wygodne zapięcie i odpięcie przy użyciu jednej ręki.

Godne polecenia są także wkładki laktacyjne, zwłaszcza podczas pierwszych tygodni po porodzie. Chłoną one wilgoć, chroniąc mamę przed krępującymi plamami na ubraniu od pokarmu. Można zakupić wkładki jednorazowe, wielorazowego użytku, silikonowe czy też ekologiczne. Do tego przyda się także laktator, jeśli kobiety mają problem z ręcznym ściąganiem pokarmu. Sprawdzi się on w czasie podróży czy choroby dziecka. Na rynku są elektroniczne i ręczne laktatory. Pokarm można przechowywać w specjalnych woreczkach w lodówce czy zamrażalniku. Są wygodne i posiadają opisowe naklejki z terminem ważności pokarmu.

Akcesoria do karmienia sztucznego

Mlekiem modyfikowanym karmimy dziecko za pomocą butelki szklanej czy też plastikowej. Szklane butelki są łatwe w czyszczeniu i sterylizacji i odporne na wysoką temperaturę. Z kolei plastikowe są lekkie, wygodne, ale też podatne na rysowanie i odbarwienie. Unikać należy tych wykonanych z poliwęglanu zawierającego szkodliwy związek BPA. Na początek wystarczą butelki o pojemności 120-150 ml, potem 180 ml. Do trzymania wygodniejsze są wąskie butelki, a do czyszczenia te z szeroką szyjką. Gdy dziecko samo trzyma już butelkę, można kupić taką z dziurką w środku. Dostępne są też butelki antykolkowe.

Pamiętać należy też o smoczku. Silikonowe są trwalsze i twardsze, a kauczukowe brązowe, miękkie i podatne na odkształcenia oraz szybkie zużycie. Najlepiej wybierać smoczki o anatomicznym kształcie, a dla najmłodszych te o wolnym przepływie. Przygotowywanie pokarmu ułatwi podgrzewacz, który zagwarantuje odpowiednią temperaturę mleka. Niektóre pełnią też funkcję sterylizatora, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo karmienia.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ