Które produkty przydadzą się do uczniowskiego pokoju?

Pokój dziecka jest magicznym miejscem, które zapewnić powinno mu bezpieczeństwo i komfort. W wieku szkolnym pokój nie jest już tylko sypialnią i bawialnią, ale również miejscem edukacyjnym, które zachęci do nauki. W co warto wyposażyć pokój młodego ucznia?

Zdrowy sen i gadżety

Łóżko dziecięce powinno być dopasowane do rozmiaru pokoju, więc do większego pomieszczenia nada się klasyczne łóżko pojedyncze, a do mniejszego – rozkładana kanapa lub sofa. Z kolei dla rodzeństwa poleca się łóżko piętrowe. Na rynku obecne są także nowoczesne wersalki, które można dobrać do panującego w pokoju stylu. Pokój zyska na przytulności, jeśli postawimy na kolorowy dywan z miękkim włosiem. W celu utrzymania porządku, warto zainwestować w kosze na zabawki oraz korkową tablicę na wszelkie notatki.

Biurko i krzesło

Biurko powinno znajdować się blisko okna, aby dziecko mogło uczyć się przy świetle dziennym. Można kupić duże biurko z blatem do nauki i miejscem na komputer, biurko narożne dla małego pokoju, regał z biurkiem czy też biurko klasyczne z szufladami lub półką. Można też kupić oddzielnie stolik na komputer i drukarkę.

Równie ważny jest wybór odpowiedniego krzesła, które musi być wygodne, ponieważ dziecko spędzać będzie na nim wiele godzin, odrabiając lekcje czy też korzystając z komputera. Najlepsze są krzesła obrotowe ze skórzaną tapicerką, czy też biurowy fotel sportowy o nowoczesnym design lub młodzieżowe krzesło biurowe.

Meble, regały i oświetlenie

Miejsce na książki, zabawki i ubrania zapewnią meble typu komoda z praktycznymi szufladami oraz regały. Szafa na wiszącą odzież oraz półki na ubrania to niezbędnik, a reszta wolnej przestrzeni może służyć jako miejsce na książki, zabawki i pamiątki. W sklepach meblowych dostępne są komplety młodzieżowe z szafą, segmentem z półkami oraz biurkiem, ale można też skompletować własną meblościankę. Jeśli meble nie będą stały razem, to można kupić niezależne od siebie segmenty typu biurko, szafa i komoda. Dla małych pomieszczeń poleca się łóżko z biurkiem. Nad biurkiem sprawdzi się poręczna półka, a koło łóżka stolik.

W pokoju dziecięcym warto zainstalować różne rodzaje oświetlenia. Lampka biurowa z opcją słabszego i mocniejszego świecenia, lampa stojąca podłogowa lub półkowa przy łóżku na wieczory oraz żyrandol na jedną lub kilka żarówek jako górne światło.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ