Podstawowa wyprawka dla noworodka. Co trzeba mieć?

Wieści o mającym pojawić się nowym członku rodziny dają wiele radości. Trzeba jednak w ciągu tych kilku miesięcy pomyśleć o wyprawce dla noworodka i wszystkich rzeczach, które będą mu niezbędne: ubrania, pampersy, łóżeczko, fotelik Coto Baby. Jest to dość spory wydatek, ale część rzeczy nie musi być z pierwszej ręki.

Wyprawka dla noworodka – kupuj rozważnie

Wyprawkę przyszli rodzice powinni planować z wyprzedzeniem, by być w pełni przygotowanymi na przyjście potomka. Rzeczy te jednak trzeba kupować rozważnie. Często przyszli rodzice popadają w zakupowy szał i kupują rzeczy, które nie zdadzą rezultatu, bądź kupowane są na wyrost. Najlepiej, jeśli to możliwe, skonsultować się z rodzicami, którzy już przechodzili przez pierwszą ciążę i wiedzą, co kupować, a co nie. Potrzebne na pewno będą podstawowe ubranka, wózek, fotelik Coto Baby, łóżeczko i pieluchy. Co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

W szpitalu noworodek będzie potrzebował rzeczy podstawowych takich jak ubranka. Pamiętaj, aby nie oszczędzać na tych rzeczach, gdyż noworodki często mają tendencję do podrażnień skórnych. Trzeba pamiętać, że życie poza łonem matki, to dla nich zupełnie nowe środowisko i niektóre rzeczy mogą powodować uczulenia lub podrażnienia. Dlatego należy kupować ubrania tylko z materiałów wysokiej radości, najlepiej czystej bawełny. Skóra dziecka będzie oddychać, poza tym takie ubranka są miłe w dotyku i nie powodują podrażnień. Pamiętaj, aby kupować rzeczy, które łatwo będzie wkładało się na ciało dziecka. Poza tym, nie przesadzaj z ilością takich ubrań. Noworodki rosną szybko i połowy z nich nawet nie użyjesz.

Kosmetyki do pielęgnacji i środki higieniczne

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, skóra niemowlaka jest delikatna, dlatego kupuj środki tylko w aptekach i takie, które posiadają odpowiednie atesty. Wybieraj kremy, które można używać już od pierwszego dnia życia. Potrzebny będzie także płyn do kąpieli oraz chusteczki nawilżone z odpowiednim ph. Do tych artykułów należą także pieluszki jednorazowe dla noworodka oraz pieluchy tetrowe.

Transport i spacery

Dziecko ze szpitala do domu przewieziesz samochodem tylko jeśli posiadasz nosidełko lub fotelik Coto Baby. Polskie prawo o ruchu drogowym zabrania przewożenia dziecka bez fotelika lub nosidełka. Zabronione jest przewożenie dziecka w inny sposób.

Często wózki spacerowe posiadają specjalne nosidełko, które w tych kilku pierwszych miesiącach nadaje się także do montowania go w samochodzie. Tym sposobem mamy dwa w jednym – wózek i fotelik samochodowy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ