Sombre czy ombre – jaką koloryzację włosów wybrać?

Każdy, kto pragnie subtelnej zmiany na swoich włosach, prędzej czy później wybierze koloryzację w stylu ombre lub sombre. Jest to również najczęstsza propozycja fryzjerów, którzy w ten sposób chcą zadowolić niezdecydowane klientki. Oba sposoby różnią się od siebie, ale mają wspólną cechę. Sombre i ombre to subtelna koloryzacja z refleksami, która nadaje nowoczesny i modny wygląd. Jednak są też różnice między tymi metodami. Na co zatem postawić?

Sombre i ombre – piękna koloryzacja z refleksami

Jako pierwsza pojawiła się koloryzacja w stylu ombre. Jest to sposób zakładający ciemniejszy kolor u nasady i dużo jaśniejszy (nawet o kilka tonów) na końcach. Efekt przejścia na włosach jest zdecydowanie widoczny, a nawet odcinający się. Różnica pomiędzy kolorami jest znaczna. Często łączy się np. brąz z jasnymi rudościami czy blondami. Niektórym paniom taki efekt się nie podoba, ponieważ różnica jest zbyt widoczna, a efekt nienaturalny. Mimo to ombre króluje od paru dobrych lat, a na ulicach ciągle widzimy kobiety, które zdecydowały się na taką koloryzację. Dla tych, które poszukują naturalnie wyglądającego farbowania, wymyślono sombre, które poleca się szczególnie blondynkom. Taki efekt zakłada bardzo subtelne przejście i efekt włosów lekko muśniętych słońcem.

Dobra podstawa

Wielu fryzjerów oraz osób, które decydują się na farbowanie w domu, popełnia jeden duży błąd – wykonują koloryzację na niecieniowanych włosach. Dlaczego nie powinno się tak robić? Ombre i sombre zakładają nadanie włosom ciekawszej faktury i większej objętości, a wykonanie ciemnych odrostów z bardzo jasnymi końcami wywoduje nieestetyczny efekt na prostych, ciężkich i równych kosmykach. Dlatego zanim zdecydujesz się na koloryzację z refleksami, wycieniuj czuprynę. Niestety ombre zdecydowanie nie poleca się paniom, które mają cienkie i rzadkie włosy. Wynik zabiegu nie będzie u nich zadowalający, a fryzura będzie sprawiała wrażenie ciężkiej. Osoby te powinny się wówczas zdecydować na efekt sombre. Taka delikatna koloryzacja z refleksami doda fryzurze blasku i modnego wyglądu. Uzyskaj wyjątkowy efekt koloryzacji z refleksami dzięki produktom L’Oréal Paris. Postaw na farbowanie włosów przy użyciu profesjonalnych produktów, które przyniosą rezultat w postaci pięknych, pełnych blasku i słońca, rozświetlonych i delikatnych w dotyku włosów. Dzięki nim łatwo i samodzielnie wykonasz koloryzację z refleksami, o których zawsze marzyłaś.

Loki, loki

Efekt sombre i ombre zdecydowanie najlepiej wygląda na kręconych i falowanych włosach. Ta delikatna koloryzacja z refleksami sprawi, że przejścia znikną w kosmykach, a ty będziesz się cieszyć naturalnym i subtelnym wyglądem. Jeżeli jesteś posiadaczką loczków lub grubych i falowanych włosów, postaw na efekt ombre lub sombre. Dodasz czuprynie większego szaleństwa!

Pielęgnacja pozabiegowa

Każda koloryzacja sprawia, że włosy mogą być w gorszej kondycji. Sombre i ombre zakładają rozjaśnianie włosów na końcach o kilka tonów. Rozjaśniacze muszą delikatnie zniszczyć strukturę włosa, aby sprawić, że stanie się on jaśniejszy. Koloryzacja z refleksami może sprawić, że panie będą się skarżyć na rozdwajające się, suche i zniszczone końce. W ekstremalnych przypadkach kosmyki na końcach mogą się nawet kruszyć. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na farbowanie tego typu, pamiętaj o nakładaniu odpowiednich olejków na końce. Dzięki nim szybko zregenerujesz włosy i zabezpieczysz je przed dalszymi zniszczeniami. Zaraz po mocnym rozjaśnianiu końcówek staraj się odstawić na jakiś czas prostownicę i lokówkę. Wysoka temperatura negatywnie wpłynie na delikatny po farbowaniu włos.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ