Suplementy dla malucha

Dbasz o swoje dziecko. Każdego dnia zapewniasz mu ciepło i ochronę, jakiej potrzebuje. Dbasz, aby w jego menu było wszystko, co najlepsze – witaminy i minerały, które odżywią jego organizm i pozwolą mu rozwijać się prawidłowo i zdobywać kolejne szczyty. Są jednak sytuacje, w których nie masz pewności, czy w codziennej diecie dostarczasz maluchowi wszystkiego, co niezbędne. Takie sytuacje to trudne dla zdrowia pory roku, okresy rekonwalescencji po przebytych chorobach, przemęczenie dziecka związane z różnymi wydarzeniami.

Czy w takich sytuacjach warto dostarczać organizmowi witamin ? Uważamy, że tak.

Wzbogacanie diety dziecka – kiedy warto?

Preparaty multiwitaminowe nigdy nie powinny zastąpić zdrowej i pełnowartościowej diety dziecka. Jednak w okresach dla niego trudnych mogą być cennym sprzymierzeńcem, po którego po prostu warto sięgnąć. Jeśli Twoje dziecko ma skłonność do infekcji, ma mniejszy apetyt, jest w trudnym okresie po przebytych chorobach lub po prostu, potrzebuje poprawy ogólnej kondycji organizmu, warto suplementować witaminy i minerały. To pewność, że dziecko otrzymuje wszystko, czego potrzebuje i szybciej wróci do siebie.

Jakie witaminy warto suplementować?

Najlepiej wybrać preparat multiwitaminowy, który zawiera mieszankę większości najważniejszych witamin i składników mineralnych w diecie dziecka. Dla maluchów, ze względu na fakt, że są w okresie rozwoju i wzrostu, potrzebnych jest ich naprawdę dużo – witamina A, C, D, E, B6, B1, B2, wapń. Z dostępnych produktów najlepiej dobrać taki, który przeznaczony jest specjalnie dla najmłodszych, np. Multi-Sanostol można podawać dzieciom już od ukończenia pierwszego roku życia, a także dzieciom starszym, młodzieży i dorosłym.

Dostarczenie dziecku wszystkich niezbędnych do rozwoju witamin i minerałów jest obowiązkiem każdego rodzica. To warunek konieczny, aby dziecko było zdrowe i czuło się dobrze każdego dnia. Zdrowa i bogata dieta na każdym etapie życia, wspomagana suplementacją w okresach szczególnie trudnych, to rozważna taktyka, która pomoże chronić nasze dziecko i całą rodzinę, przed różnego rodzaju chorobami.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

untitled-2

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ