Trądzik po 30-stce

Trądzik to niestety coraz częściej problem dorosłych. Gdy ten pojawia się po 30 roku życia jesteśmy zdezorientowane, bo czas burzy hormonalnej już dawno minął. Na naszą niekorzyść przemawia także fakt, że wypryski pojawiające się po 30 stosunkowo trudno usunąć. Przykładem mogą być zagraniczne gwiazdy muzyki i kina, których nieretuszowane zdjęcia wywołują mały skandal w sieci. Także w naszym przypadku podłoża trądziku są podobne: zabieganie i stres. Brak nam czasu na pielęgnację, ale chociażby sen i zdrowe posiłki. To wszystko kumuluje się w nas i w końcu powoduje wysyp pryszczy na twarzy. Tak więc trądzik nie dotyczy tylko nastolatków, a my powinnyśmy zacząć myśleć o problemie stosownie do naszego wieku.

Co powoduje trądzik u dorosłych?

Trądzik u kobiet to wynik splotu kilku czynników. U różnych z nas mogą przeważać inne przyczyny i powodować różne nasilenie w objawach. Oto powody występowania trądziku u dorosłych:

trądzik1. Stres

2. Zanieczyszczenie środowiska

3. Jedzenie zbyt wielu przypraw

4. Czekolada i musztarda Hormony

Ostatni czynnik jest tutaj przeważający, ponieważ pomimo dorosłego wieku hormony wciąż potrafią ulegać zmianom. Wraz ze zmianą cyklu na skórze mogą występować pryszcze i bolące krostki , ale także samoistnie odchodzić. Gdy problem nie ustępuje i wzbiera na sile nie czekaj na rozwój sytuacji, tylko rozpocznij leczenie trądziku u dorosłych.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Trądzik przebiegający z silnymi zaostrzeniami po 30 to dla wielu kobiet powód do wstydu. Zależy im na szybkim uzyskaniu rezultatów, ale często leczenie takie trwa nawet kilka lat. Przez ten czas lekarz dobierze odpowiednie leki, przepisze różne specyfiki, a na końcu uzyskamy trudny do zdobycia rezultat. Pewne sposoby na trądzik pozostają od lat takie same: leczenie antybiotykiem, podawanie witaminy B12, PP i niacyny. U kobiet bardzo często wprowadza się terapię hormonalną. Ryzyko jest więc duże a i nasze zdrowie na pewno nie będzie w najlepszym stanie. Dlatego duża część kobiet decyduje się na domowe leczenie trądziku. W takim wypadku wystarczą specyfiki dostępne bez recepty. Przede wszystkim należy pamiętać, aby możliwie często wybierać produkty łączone, tzn. przeciwzmarszczkowe i przeciwtrądzikowe w jednym jak Iwostin Purritin. Nie bójmy się też wybierać radykalnych środków. To, że nastolatki leczy się kremami nie każe ci stosować tych samych produktów w wieku 30 lat. Twoja skóra jest silniejsza, mniej delikatna i nie tak wrażliwa. Dlatego ty możesz pozwolić sobie na zabiegi kwasami, np. maseczka algowa Bielenda z kwasami. Zamiast kremu antybakteryjnego dla nastolatek, wybierz oddzielnie serum, krem i tonik, który będzie miał właściwości odkażające. Takie preparaty będą przeciwdziałać rozprzestrzenianiu bakterii na gruczoły łojowe i normalizować pracę wytwarzania sebum. Dobrze, gdy będziesz łączyła kosmetyki nawilżające z matującymi. Te pierwsze będą zapobiegały wysuszeniu typowemu podczas leczenia trądziku, a drugie pozbędą się problemu na długo. Dobre opinie zbiera Effaclar Duo i Effaclar K, które co prawda na początku powodują wysyp krost, ale później doskonale oczyszczają i matowią strefę T. Lepiej jest unikać produktów z alkoholem, bo wysuszenie skóry dojrzałeś może powodować przyspieszone pojawianie się zmarszczek. Dlatego kosmetyki dla nastolatków nie tylko nie będą skuteczne w przypadku, gdy mamy trądzik po 30, ale także szkodliwe. Prowadzą w konsekwencji do nasilenia problemu i pojawienia się nowych objawów.

Oczyszczanie skóry trądzikowej

Zatkane pory skóry czyli zaskórniki są początkiem problemów z trądzikiem. Pojawiają się, gdy gruczoły łojowe produkują za dużo sebum. Naskórek nie nadąża się złuszczać i ujście kanału gruczołowego zostaje zatkane. Łój i zanieczyszczenia zbierają się pod skórą prowadząc do zaskórników. Gdy bakterie dojrzewają, na powierzchni skóry powstaje wypukła czerwona krosta. zatykają gruczoły, powodując zaskórniki i namnażanie się bakterii. Na skutek stanu zapalnego powstaje wypukła czerwona krosta. Może dojść do gromadzenia ropy, która jest charakterystyczna dla skóry tłustej i mieszanej. Aby zapobiegać powstawaniu pryszczy i zminimalizować już istniejące, nie można zapominać o systematycznym oczyszczaniu twarzy. Można to robić peelingiem enzymatycznym Dr Irena Eris A Puri Sensipil, który nadaje się nawet do skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień. Zamiast wyciskać pryszcze, posmarujmy je odpowiednim preparatem. Dobrze działa olejek herbaciany, który wysusza i ściąga skórę. Ma właściwości antyseptyczne, dlatego szybko pozbędzie się ze skóry wszelkich zanieczyszczeń. Dobrym pomysłem na zapobieganie wypryskom jest dodanie kropli olejku herbacianego do kremu na dzień, który oczyści i odświeży naszą cerę na długie godziny. Pamiętajmy tylko, że stosując zbyt dużo kosmetyków wysuszających, pod ich wpływem gruczoły łojowe wydzielają jeszcze więcej sebum i w efekcie skóra jest w gorszym stanie.

Trądzik różowaty po 30 roku życia

Rumień na twarzy, a z czasem pojawiające się czerwone grudki świadczą z dużym prawdopodobieństwem o trądziku różowatym. Nieleczony, nasila się właśnie u kobiet dorosłych. Rozwiązaniem będzie stosowanie odpowiednich kremów i maści, a także laserowe zamykanie naczynek w gabinecie kosmetycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ