Skuteczne tabletki na kaszel palacza

Kaszel palacza to problem wielu osób, które nałogowo palą papierosy. Do jego powstawania przyczyniają się substancje toksyczne, które znajdują się w dymie tytoniowym. Działają one drażniąco na błonę śluzową dróg oddechowych, czego rezultatem jest właśnie uporczywy kaszel czy suchość w gardle. Czy, poza rzuceniem palenia, istnieje na niego jakiś skuteczny sposób?

Kaszel palacza jako konsekwencja nałogu

W dymie tytoniowym znajdują się tysiące szkodliwych substancji. Najbardziej niekorzystny wpływ na organizm wykazują między innymi: związki benzenu, cyjanowód, tlenek węgla, substancje smołowe oraz nikotyna. To właśnie one mogą powodować powstawanie zmian w układzie oddechowym. W jaki sposób? Drogi oddechowe zdrowego człowieka wyściela specjalny nabłonek rzęskowy, którego zadaniem jest zatrzymywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń znajdujących się we wdychanym powietrzu.

Niestety, pod wpływem działania dymu tytoniowego nabłonek przestaje odpowiednio pracować, a więc nie usuwa tych zanieczyszczeń. Wynikiem tego jest podrażnienie i suchość w gardle oraz konieczność częstego odksztuszania dużej ilości wydzieliny. Mogą pojawiać się wówczas napady męczącego kaszlu. Jest to bardzo uciążliwe, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone sposoby na złagodzenie tej dolegliwości. Jakie rozwiązania są najskuteczniejsze?

Jakie tabletki na kaszel palacza wybrać?

Zdecydowanie najlepszym lekarstwem na kaszel palacza jest oczywiście rzucenie palenia. Nie jest to jednak zazwyczaj takie proste. Dlatego na rynku dostępne są obecnie liczne preparaty pozwalające w szybki sposób złagodzić ten objaw. Wiele osób cierpiących na ten rodzaj kaszlu sięga po tabletki kwasu hialuronowego. I słusznie. Kwas ten wykazuje bowiem korzystne działanie na drogi oddechowe i pomaga zwalczać dolegliwości takie jak suchość w gardle. Na czym polega jego skuteczność?

Tabletki kwasu hialuronowego na gardło

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu dostępnych na rynku środków na gardło. Po takie preparaty sięgamy zazwyczaj w przypadku wystąpienia bólu, uczucia drapania lub suchości w gardle. Okazuje się jednak, że takie środki świetnie sprawdzają się również w łagodzeniu tak zwanego kaszlu palacza. Kwas hialuronowy odpowiada za powstawanie kompleksu hydrożelowego, który stanowi pewnego rodzaju warstwę chroniącą powierzchnię gardła.

Dodatkowo nawilża on gardło, przynosząc niemal natychmiastową ulgę. Ponadto tabletki zawierające kwas hialuronowy chronią gardło przed szkodliwym działaniem czynników chorobotwórczych. To bardzo istotne, szczególnie w przypadku palaczy, gdyż ze względu na podrażnioną błonę śluzową gardła są oni znacznie bardziej narażeni na występowanie różnego rodzaju infekcji dróg oddechowych. Dlatego już przy pierwszych objawach kaszlu palacza oraz uczuciu suchości w gardle warto zaopatrzyć się w tabletki zawierające kwas hialuronowy, na przykład Cevitt® Gardło, które przyniosą ulgę i ochronią gardło.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ