Komunijne torty przypominają małe dzieła sztuki. Tak wyjątkowa okazja zobowiązuje. A że je się oczami, to obok smaku liczy się też to, jak prezentuje się ciasto. W tym artykule przedstawimy kilka najciekawszych inspiracji, jak ozdobić tort na komunię.

Sprawy typowo kulinarne pozostawiamy w rękach cukierników i ograniczymy się do podpowiedzi, że warto celować tego dnia w lekkie ciasta z owocami, przełożone delikatnym kremem. Co zaś dotyczy wyglądu, to tu należy trzymać się komunijnej stylistyki. Te od lat pozostaje podobna, choć oczywiście nie brakuje tu nowości, ciekawych trendów i praktycznych ozdób, które z przyjemnością Wam poniżej zaprezentujemy.

Jaki tort na komunię?

Zacznijmy od samej formy. Tort na komunię może być płaski lub piętrowy. Wszystko zależy od liczby oczekiwanych gości. Dla niezbyt licznej rodziny i znajomych można przygotować niewielki okrągły torcik. Ozdoby na tort komunijny można dowolnie dopasować do wielkości ciasta. Często praktykowane jest podawanie ciasta w przypominającego rozłożoną biblię. Wymaga to wyjątkowego kunsztu cukierniczego, by tak pieczołowicie z marcepanowej masy odtworzyć kształt kartek, liter, czy ilustracji. Efektownie prezentują się też na torcie ozdoby nawiązujące motywem do uroczystości tj.: kielich, hostia, alba.

Okrągły lub prostokątny opłatek na tort

Piętrowe torty często przybierają postać okrągłych placków położonych jeden na drugim. Na szczycie takiego okrągłego ciasta pięknie prezentuje się opłatek na tort. To kolorowy cienki wafelek, na który można nanieść imię dziecka i datę. Wybór opłatków na tort jest dość duży: http://sakramento.pl/pl/c/Oplatki-na-tort/54 począwszy od uniwersalnych, które nie wymagają żadnych dodatkowych napisów, poprzez możliwość ich spersonalizowania. Ta opcja jest naszym zdaniem wyjątkowo ciekawa, bo widok własnego imienia na torcie jest dla dziecka dodatkowym wyróżnieniem, powodem do radości i poczucia dumy z przyjęcia pierwszej komunii.

Konkretne wzory są opatrzone różnymi okolicznościowymi napisami np.: Pierwsza Komunia Święta, IHS, Moja Pierwsza Komunia Święta. Kolorystyka jednoznacznie kojarzy się ze świętem. Opłatki mają białe tło, na którym znajduje się srebrny, złoty lub kolorowy rysunek hostii, zielonych gałązek. Bardzo subtelnie prezentują się opłatki z motywem kwiatowym np.: delikatnych konwalii. Dużo radości dziecku sprawi z pewnością jego własna fotografia na opłatku. Taki nadruk jest wykonywany na specjalnym opłatkowym papierze przy pomocy atestowanych barwników spożywczych, które nie mają wpływu na smak ciasta.

Opłatki są dostępne w kilku rozmiarach i kształtach: okrągłym i prostokątnym, który pasuje również na tort w kształcie księgi. Wybierając opłatek do ozdoby tortu komunijnego należy pamiętać, że trzeba go położyć minimum na trzy godziny przed spożyciem. Najlepiej prezentuje się następnego dnia.

Przygotowania komunijne zajmują sporo czasu i wymagają wiele wysiłku. Opłatki na tort można kupić dużo wcześniej, by oszczędzić sobie nerwowej krzątaniny tuż przed uroczystością. Ta elegancka i łatwa w użyciu ozdoba tortu komunijnego na pewno mile zaskoczy zaproszonych gości i pięknie podkreśli uroczysty charakter tego wyjątkowego święta.

Tekst przygotowany we współpracy z https://sakramento.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ