Zabieg poprawiający życie erotyczne po porodzie

0
3081

Zabieg laserowego obkurczania pochwy, nazywany również laserową rewitalizacją pochwy to całkowicie bezpieczna i bezinwazyjną procedura mająca na celu poprawę funkcjonowania kobiecych narządów rodnych. Warto podkreślić, że przeprowadzenie zabiegu nie wymaga hospitalizacji pacjentki. Jego wykonanie przyczynia się między innymi także do zwiększenia satysfakcji czerpanej z prowadzonego pożycia intymnego.

Na czym dokładnie polega zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Laserowe obkurczanie pochwy wykonuje się w specjalistycznym gabinecie. Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy pacjentki głowicy lasera, która generuje wiązki promieniowania. Ich działanie wywiera bezpośredni wpływ na ściany pochwy powodując zarówno obkurczanie się ich tkanek jak i uelastycznianie błony śluzowej pochwy,a także inicjację produkcji nowych włókien kolagenowych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserowe obkurczania pochwy?

Zabieg laserowego obkurczania pochwy dedykowany jest przede wszystkim dla kobiet, które rodziły siłami natury i związku z długą i ciężka akcją porodową odczuwają dyskomfort związany z luźnością pochwy. Rewitalizacja zalecana jest także w przypadku pacjentek, które znajdują się w okresie menopauzalnym lub właśnie ją przechodzą. Jak powszechnie wiadomo wraz z wiekiem, spadkiem stężenia hormonów oraz zachodzącymi procesami starzenia  również i pochwa ulega zwiotczeniu.

Jakich rezultatów należy oczekiwać po przeprowadzeniu laserowego obkurczania pochwy?

Przeprowadzenie zabiegu laserowego obkurczania pochwy pozwala na znaczną redukcję obwodu pochwy. Pod wpływem promieniowania laserowego następuje odbudowa tkanek, które stają się bardziej elastyczne, a sama pochwa bardziej wąska. Na skutek czego doznania związane z życiem seksualnym obojga partnerów stają się bardziej intensywne i dostarczają zdecydowanie więcej przyjemności.

Kiedy pojawiają się pierwsze rezultaty zabiegu laserowego obkurczania pochwy? I jak długo się one utrzymują?

Pełne rezultaty związane z przeprowadzeniem rewitalizacji pochwy odczuwalne są po miesiącu od przeprowadzenia zabiegu. Ich pełne spektrum w zależności od indywidualnych predyspozycji utrzymuje się przez około dwa lata.

Laserowe obkurczanie pochwy nie jest zalecane w przypadku, gdy pacjenta rozważa możliwość zajścia w ciążę, w krótkim czasie po przeprowadzeniu zabiegu. Jak powszechnie wiadomo ciążą oraz poród bardzo szybko zniwelują uzyskane rezultaty.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowego obkurczanie pochwy

Laserowe obkurczanie pochwy tak jak każdy zabieg medyczny posiada pewne przeciwwskazania. Do najistotniejszych z nich należą:

  • miesiączka
  • aktyny przebieg choroby nowotworowej
  • cukrzyca
  • infekcja pochwy.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ