Jakie oświetlenie do pokoju dziecka wybrać?

Urządzenie dziecięcego pokoju nie jest łatwe. Należy bowiem pamiętać, że to pomieszczenie pełni różne funkcje – jest sypialnią, biurem i pokojem zabaw jednocześnie. Tym trudniej dobrać w nim optymalne oświetlenie. Na jakie lampy warto postawić? Czy marka Pallero jest w tym zakresie godna polecenia?

Wiek i potrzeby dziecka

Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę to, jakie potrzeby ma Twoje dziecko. Zastanów się w jakim jest wieku i w jaki sposób wykorzystuje swój pokój. Z pewnością swoje „królestwo” inaczej wyobrażają sobie nastolatki, a inaczej przedszkolaki. Odpowiadając sobie na te pytania, dowiesz się, jaki styl oświetlenia będzie najbardziej odpowiedni do pokoju Twojej pociechy. Nowoczesny? Klasyczny? W stylu glamour? Preferencje dzieci i młodzieży są naprawdę różne.

Po pierwsze lampa sufitowa

Na pewno pokój dziecięcy wymaga górnego oświetlenia, które obejmie cały pokój. Przyda się zarówno w momencie zabawy, szukania czegoś w szafie, jak i przy pracy nad ważnym, szkolnym projektem. Górne światło nie musi być szczególnie ostre. Lepiej nawet sprawdzają się jego nieco cieplejsze barwy. Jeżeli postawisz na nieco większą lampę, musisz pamiętać, że taki żyrandol będzie rzucał się w oczy. Zadbaj zatem, aby pasował do otoczenia. Lampa może składać się wyłącznie z jednego klosza lub też z kilku, designersko rozmieszczonych. Ciekawą propozycję produktów ma chociażby firma Pallero.

Po drugie lampka na biurko

W pokoju Twojego dziecka z pewnością znajdzie się biurko. Tam uczeń będzie odrabiał lekcje i przygotowywał szkolne projekty. Właśnie dlatego miejsce to wymaga dość ostrego światła, które obejmie swoim zakresem cały stół. Nie musisz kupować typowej lampki biurowej. One często nie pasują do wystroju wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast lampa wisząca o dość nisko zawieszonym kloszu. Możesz też postawić na stojące egzemplarze. Producent lamp Pallero produkuje lampy, które pełnią funkcję klasycznych lampek biurkowych, ale mają nietypowy, atrakcyjny design.

Po trzecie oświetlenie, które nada przytulności

W pokoju dziecięcym przydadzą się również lampy, które wytwarzają delikatne światło. Można je ustawić w kilku punktach pokoju, dzięki temu nadadzą pomieszczeniu przytulnego charakteru. W takim wnętrzu z pewnością miło się wypoczywa i spędza wolny czas. Dodatkowo takie rozproszone światło nie męczy oczu i dba o prawidłowy wzrok Twojego dziecka. Polecamy w szczególności lampy Pallero. Firma ta produkuje lampy wyjątkowe lampy, które nie tylko dobrze oświetlają przestrzeń, ale również stanowią ozdobę wnętrza.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ